ورود عضویت درخواست پیش فاکتور

قیمت آهن آنلاین

قیمت آهن آنلاین

قیمت آهن بر اساس پیچیدگی‌های فرآیند ساخت، تعیین می‌شود. در سایت تجارت فلز میتوانید لیست قیمت آهن را به صورت آنلاین مشاهده نمایید. خرید آهن آنلاین 02149143

به طور کلی قیمت آهن، از پارامترهای زیادی تاثیر می‌پذیرد. عوامل داخلی و خارجی بسیاری می‌تواند تاثیرات عمده بر قیمت ورق آهنی و دیگر مصالح ساختمانی آهنی داشته باشد، که در ادامه به برخی از این فاکتورها اشاره خواهیم کرد. از جمله فاکتورهای داخلی می‌توان به عرضه و تقاضا و قیمت مواد اولیه اشاره کرد. از جمله فاکتورهای خارجی که قیمت آهن را تحت تاثیر قرار می‌دهد،  قیمت دلار و شرایط اقتصاد جهانی می‌باشد. بدیهی است که با افزایش قیمت دلار، قیمت آهن آنلاین نیز افزایش پیدا می‌کند.

به طور کلی اگر بخواهیم از عوامل داخلی و خارجی تاثیر گذار بر قیمت آهن فاکتور بگیریم و تغییرات قیمت آهن را در حوزه متالورژی بررسی کنیم، باید بدانیم که عناصر آلیاژی افزوده شده و خواص مکانیکی محصولات آهنی و عملیاتی که روی آهن انجام می‌شود، تاثیر مهمی بر قیمت آهن می‌گذارندکه در ادامه بطور مفصل این عوامل مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

محصولات آهنی و فولادی باتوجه به اشکالی که دارند به انواع مختلفی دسته‌بندی می‌شوند که شامل انواع ورق‌ها و لوله‌ها و غیره می‌شوند. این محصولات به طور کلی با توجه به پیچیدگی‌های فرآیند تولید، جنس متریال اولیه، عناصر آلیاژی و فرآیندهای اضافی که رویشان انجام می‌شود، قیمت گذاری می‌شوند. در این مقاله سعی بر آن است که علت تفاوت قیمت آهن آنلاین را مورد بررسی قرار دهیم تا مشتریان عزیز بتوانند با دلایل اختلاف قیمت انواع محصولات آهنی آشنا شده و محصول مورد نظر خود را با قیمت مورد نظر خریداری کنند.

عوامل موثر بر قیمت آهن

فرایند تولید

به طور کلی، قیمت آهن بر اساس پیچیدگی‌های فرآیند ساخت، تعیین می‌شود. همان طور که در دانشنامه‌های قبلی آورده شده است، ورق‌ها به دو نوع ورق گرم و ورق سرد تقسیم می‌شوند. به طور کلی، از آنجایی که فرایند تولید ورق سرد، نسبت به ورق گرم پیچیده تر بوده و به نیروی اعمالی بیشتری نیاز هست، قیمت این ورق‌ها نسبت به ورق گرم گران‌تر می‌باشد. زیرا ورق‌های سرد در ضخامت‌های کمتری تولید می‌شوند و در نتیجه به فرآیندهای بیشتری برای تولید ضخامت‌های کمتری نیاز دارند و در نتیجه گران تر از ورق‌های گرم می‌باشند. 

فرایندهای پس از تولید

نکته مهم دیگر مربوط به محصولاتی بوده که عملیات سطحی روی آن‌ها انجام می‌شود. واضح است که  قیمت آهن و محصولات آهنی هنگامی که تحت فرآیندهای اضافی قرار می‌گیرند، نسبتا بیشتر است. برای مثال، ورق‌ها و لوله‌های گالوانیزه، همان ورق‌ها و لوله‌هایی هستند که تحت عملیات پوشش دهی قرار گرفته‌اند، در نتیجه خواص مطلوب‌تری ارائه می‌دهند به طوری که  زنگ نزن بوده و در برابر خوردگی از خود مقاومت نشان می‌دهند. در نتیجه، از آنجایی که تحت عملیات بیشتری قرار می‌گیرند، قیمت گران‌تری نسبت به ورق  و لوله آهنی و فولادی دارند.

عناصرآلیاژی موجود

همچنین، از آنجایی که برخی از عناصر آلیاژی به کار رفته در ورق‌های آلیاژی کمیاب و گران هستند و فرآیند و ملاحظات ساخت پیچیده تری دارند. در نتیجه  ورق‌ها و محصولات آلیاژی نسبت به ورق سیاه گران‌تر می‌باشند.  به طور کلی، در صنعت به ورق آهنی اصطلاحا ورق سیاه گفته می‌شود. دلیل نامگذاری آن هم ظاهر آن می‌باشد. ازآنجایی که ورق آهن به روش نورد گرم تولید می‌شود، ظاهری سیاه و غیرپرداخت شده دارد و برای همین به ورق سیاه معروف می‌باشد.

به همین دلیل، قیمت ورق سرد نوردیده به دلیل فرآیندهای بیشتری که رویش انجام می‌شود، نسبت به ورق گرم نوردیده گران تر می‌باشد.

قیمت آهن

نکات مربوط به خرید ورق آهن آنلاین

انتخاب متریال و محصول صحیح یکی از مهم‌ترین مراحل پیش از خرید می‌باشد. بهتر است مشتریان نسبت به محصولات آهنی که خریداری می‌کنند، آگاهی داشته باشند و با شناخت اقدام به خرید محصول مورد نظر خود کنند. در غیر این صورت انتخاب اشتباه محصول، مشکلات مالی و جانی جبران‌ناپذیری را ایجاد خواهد کرد. یکی از مهم‌ترین نکاتی که قبل از خرید محصول باید به آن توجه کرد، قیمت محصول می‌باشد. بدیهی است که با توجه به نوع، وزن و ضخامت و عناصر آلیاژی استفاده شده در  ورق ، قیمت آهن متفاوت می‌باشد. بنابراین، بهتر است پیش از خرید ورق قیمت‌های آن‌ها را مقایسه کرده و سپس نسبت به خرید مقرون به صرفه‌ترین محصولات آهنی اقدام کرد. 

همچنین، سایت تجارت فلز به شما مشتریان عزیز امکان مقایسه قیمت آهن آنلاین را می‌دهد. بطوریکه می‌توان قیمت محصولات در طی ماه‌های گذشته بصورت نمودار مشاهده کرده و روند تغییرات آن‌ها با یکدیگر مقایسه کرد. علاوه بر این، متخصصین متالورژ در شرکت تجارت فلز می‌توانند شما عزیزان را برای خرید آهن آنلاین راهنمایی کنند، تا شما مشتریان عزیز براحتی بتوانید محصولات آهنی مورد نظر خود را انتخاب کنید. 

برای اطلاع از قیمت‌های  انواع محصولات آهنی می‌توانید به قسمت محصولات سایت تجارت فلز مراجعه کنید. همچنین، متخصصین مشاور ما می‌توانند شما مشتریان عزیز را برای خرید محصول موردنیاز راهنمایی کنند.