ورود عضویت درخواست پیش فاکتور
پیشرفت شرکت های تولید کننده ورق سرد در ایران
فروه رشوند
ورق سرد | فولاد | ورق گالوانیزه | تولید | صنعت خودرو سازی | لفولاد غرب آسیا | فولاد مبارکه | ورق گرم | صنعت فولاد | صنعت و معدن

پیشرفت شرکت های تولید کننده ورق سرد در ایران

ورق سرد به عنوان یکی از مواد اولیه مورد نیاز در صنعت خودرو سازی و لوازم خانگی کاربرد به سزایی دارد. طرح توسعه که به کمک سیاستمداران و دولت موجب شده که علاوه بر ایجاد ارزش افزوده، تولیدات داخلی را نیز افزایش دهند، از موارد موثر در افزایش تولید ورق سرد در ایران به حساب می آید.

شرکت فولاد غرب آسیا یکی از تولید کنندگان ورق سرد می باشد که از سال 1384 تاسیس شده است. این شرکت بعد از شرکت فولاد مبارکه در رتبه دوم تولید کنندگان ورق سرد قرار دارد. تولید ورق سرد در این کارخانه موجب شده تا واردات ورق در ضخامت های پایین کاهش پیدا کند و تولیدات داخلی صورت گیرد. 
مدیرعامل شرکت فولاد غرب آسیا، آقای ابوذر ندیمی در خصوص مواد اولیه شرکت و چالش های تامین مواد اولیه توضیح داد که تولید ورق سرد وابستگی مستقیم با عرضه ورق گرم توسط شرکت فولاد مبارکه دارد. ایشان فرمودند که تمامی مواد اولیه مورد نیاز برای تولید ورق سرد، توسط بورس کالا تامین می شود. 
در خصوص وضعیت بازار ورق سرد می توان گفت با توجه به این که صنایع خودرو سازی، تولید لوازم خانگی و بسته بندی از عمده صنایعی هستند که ورق سرد نیاز دارند و با توجه به مشکلات اقتصادی موجود به نظر می رسد که احتمال خرید این نوع ورق در حال کاهش باشد، با این وجود به دلیل تولید داخلی و کاهش خرید خارجی، میزان خرید از کارخانه فولاد غرب آسیا با کاهش تقاضا مواجه نشده است.
شرکت فولاد غرب آسیا در آینده تولید ورق گالوانیزه را در دستور کار خود قرار داده است و در حال آماده سازی زیرساخت های تولید ورق گالوانیزه قدم هایی نیز برداشته است.
در خصوص شرایط صنعت فولاد، آقای ندیمی متذکر شدند بهترین اقدام دولت در اولویت قرار دادن طرح توسعه می باشد زیرا که این طرح از نظر زمان، هزینه و دسترسی به زیرساخت ها و .... کارآمد می باشد . از دیگر مسائلی که قابل توجه می باشد، در کنار هم بودن صنعت و معدن، همراه سرمایه گذاران و کارآفرینان است این روند 50 تا 70 درصد میزان سرمایه گذاری برای طرح های توسعه ای را مدیریت می کند.

دیدگاه کاربران

دسته بندی اخبار

برترین اخبار این ماه

برچسب ها

اخبار رویداد صنعت فولاد صادرات فولاد تحریم فلزات اساسی فولاد صادرات متافو ورق سرد ورق گالوانیزه تولید صنعت خودرو سازی لفولاد غرب آسیا فولاد مبارکه ورق گرم صنعت و معدن تولید پروژه های عمرانی مواد اولیه ورق سیاه لوله و پروفیل کرونا کروناویروس کرونا ویروس رکود بازار بازار فولاد بازار داخلی