ورود عضویت درخواست پیش فاکتور
نوسانات قیمتی محصولات فولادی
شادی قلی خانی
بازار داخلی | بازار فولاد | مواد اولیه | اخبار

نوسانات قیمتی محصولات فولادی

34% از یارانه انرژی پرداختی دولت در حوزه های نیروگاهی مصرف می شود که بیشترین سهم مختص صنایع فولاد و سیمان است. اما محصولات فولادی با قیمت بسیار گرانتری از معیارهای منطقی و استانداردهای جهانی در بازار مبادله می شوند.

اقبال شاکری ،عضو کمیسیون عمران مجلس، بیان کرد به منظور حذف بحران ها و تفاوت قیمت محصولات در کارخانه و بازار، مقاطع فولادی به طور کامل در بازار بورس عرضه شوند. ایشان معتقدند دستگاه اجرایی نظارت درستی بر بازار ندارد و نمی تواند نوسانات را کنترل کند بنابراین بیشترین سود را دلالان برده و تولیدکننده و خریداران واقعی دچار ضرر و زیان می شوند.

شاکری بیان کرد با عرضه کامل محصولات صنعت فولاد در بازار بورس میزان تقاضای واقعی مشخص شده و قیمت ها عادلانه می شوند. طبق نظر شاکری همه ی افراد از جمله سیاستگذاران می توانند معاملات بورسی را بر خلاف بازار آزاد به صورت شفاف مشاهده کنند و با مشخص شدن عرضه و تقاضای واقعی تولید کننده نیز می تواند پس از تامین نیاز داخل، با انگیزه ای بیشتر تولید خود را به منظور رشد در زمینه صادرات، افزایش دهد.

دیدگاه کاربران

دسته بندی اخبار

برترین اخبار این ماه

برچسب ها

اخبار رویداد صنعت فولاد صادرات فولاد تحریم فلزات اساسی فولاد صادرات متافو ورق سرد ورق گالوانیزه تولید صنعت خودرو سازی لفولاد غرب آسیا فولاد مبارکه ورق گرم صنعت و معدن تولید پروژه های عمرانی مواد اولیه ورق سیاه لوله و پروفیل کرونا کروناویروس کرونا ویروس رکود بازار بازار فولاد بازار داخلی