ورود عضویت درخواست پیش فاکتور

با کارشناسان ما

نظرات کاربران

 • امیر حسینی

  ورق استیل 309 و 309S چه تفاوتی با هم دارند؟

 • تجارت فلز

  آلیاژ 309S ترکیب کربنی بسیار کمتری نسبت به استیل 309 دارد که رسوب کاربید را به حداقل می‌رساند و قابلیت جوشکاری را بهبود می‌بخشد.

 • اکبرداودی

  باسلام خواهشمندم جواب این سوال مرازود جواب داده چراکه مشکلی دریک معامله صورت گرفته که متضرر زیان وضرر زیادی درمیان میباشد. سوال آیاقیمت ورق روغنی که درهمین سایت یاسایتهای دیگر عنوان گردیده باقیمت همین اقلام در بورس یکی میباشد یانه قیمت فرق میکند باهم ؟درصورت فرق کردن چقدر اختلاف قیمت بورس با قیمت در سایتهای فروش آهن دارد؟ممنون میشم

 • سعید قدیمیان

  لوله 223*323 موجود دارید؟ طول 5 سانت هم می برید؟

 • تجارت فلز

  درود و وقت بخیر بله موجود هست و در طول مورد سفارش شما برش داده میشود. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناس فروش لوله سرکار خانم کاظمی به شماره ۴۹۱۴۳-۰۲۱ داخلی ۲۳۱ و خط مستقیم 09105450941 تماس حاصل فرمایید.

 • نیما پیربداغی

  ورق رنگی مشکی موجود هست در بازار؟و هزینه طرح کرکره سینوسی چقدر هست؟...

 • تجارت فلز

  درود و وقت بخیر تیره ترین رنگ ورق های رنگی ورق قهوه ای سوخته هست که به جای رنگ هایی مانند مشکی هم مورد استفاده قرار میگیرد. تعرفه های کرکره و سینوسی با توجه به متغیر های متفاوت استعلام گرفته میشود. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناس فروش ورق، سرکار خانم ابراهیمی به شماره ۴۹۱۴۳-۰۲۱ داخلی ۲۰۵ و خط مستقیم 09196863564 تماس حاصل فرمایید.

 • کولیوند

  قیمت های اعلامی برای خرده فروشی هست یا عمده فروشی؟

 • تجارت فلز

  درود و وقت بخیر قیمت های درج شده بر روی سایت با توجه به نوع محصول متفاوت بوده و در برخی محصولات قیمت های عمده و در برخی دیگر قیمت های خرد و شاخه نیز درج شده است.

صنایع توربین سازی

پرکاربردترین فلزات در صنایع توربین سازی

توربین ها یکی از مهمترین ابزار صنعتی هستند که به دلایل مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند، یکی از کاربردهای اصلی توربین ها تولید انرژی با کمک انرژی مکانیکی می‌باشد، توربین های مولد انرژی به چهار گروه توربین های بادی، توربین های آبی، توربین های بخار و توربین های گازی تقسیم می‌شوند.

 

انواع توربین ها

 

از بین این توربین‌ها به جز توربین بادی که از کامپوزیت ساخته می‌شود سایر آن‌ها توسط فلز و آلیاژهایش ساخته می‌شوند. توربین های آبی که معمولا در سدها برای تولید انرژی الکتریکی مورد استفاده قرار میگیرد، این توربین ها به دلیل تماس مستقیم با آب باید مقاومت به خوردگی بالایی داشته باشند.

همچنین به دلیل وجود شن و ماسه در آب باید مقاومت به سایش بالایی نیز از خود نشان دهد، همچنین قابلیت جوشکاری این توربین ها هم حائز اهمیت است، برای ساخت این توربین‌ها از آلیاژ زنگ نزن آستنیتی فولاد که حاوی 17 الی 20 درصد کروم می‌باشد استفاده می‌شود. آستنیت یک فاز فولاد میباشد که برای فولادهای ساده کربنی در دمای بالا پایدار است اما در این نوع فولادهای زنگ نزن به دلیل اضافه شدن عناصر آلیاژی در دمای کاری پایدار می‌باشد. این توربین‌ها به عنوان پروانه‌های پیش رانه کشتی هم مورد استفاده قرار می‌گیرند.

نوع دیگری از توربین های پرمصرف توربین‌های بخار می‌باشند  این توربین‌ها قدیمی ترین نوع توربین می‌باشند در گذشته از آن‌ها برای محرک کشتی و ماشین های بخار استفاده می‌شد، امروزه در نیروگاه‌های حرارتی مثل نیروگاه های هسته‌ای از این توربین استفاده می‌شود، با حرارت تولید شده در نیرو گاه آب بخار می‌شود و با فشار زیاد به این توربین‌ها برخورد می‌کند، با چرخش توربین‌ها انرژی الکتریسیته تولید می‌شود. از آنجا که بخار آب داغ به این توربین ها برخورد می‌کند این توربین‌ها باید مقاومت به اکسیداسیون در دمای بالا، مقاومت در برابر خزش و استحکام مناسب داشته باشند معمولا مناسب ترین آلیاژ مورد استفاده برای این کاربرد سوپر آلیاژهای پایه نیکل می‌باشد.

این آلیاژها خواص بسیار مناسبی برای کار در دمای بالا دارند و مقاومت به خزش آنها بسیار مناسب است یعنی به مرور زمان هم در اثر حرارت و تنش شدید دچار تغییر شکل نمی‌شوند، البته پره‌های این توربین‌ها عمر مفیدی دارند و پس از آن خواص مکانیکی مناسب برای کار در توربین بخار را ندارند. توربین گازی که امروزه به عنوان یک محصول استراتژیک شناخته میشود روش تولید سختی دارد، این توربین ها شرایط کاری مشابه توربین بخار دارند با این تفاوت که گاز داغ از سوختن سوخت فسیلی به توربین برخورد می‌کند و باعث چرخش آن می‌شود. توربین‌های گازی به چند دسته تقسیم می‌شوند، نوع توربوژنراتورها که در آنها انرژی مکانیکی حاصل از چرخش توربین به یک ژنراتور تولید برق منتقل می‌شود،  نوع توربوجت و توربوفن که در آن‌ها انرژی مکانیکی تولید شده صرف افزایش سرعت هوا می‌شود که به عنوان پیشرانه موتور جت در هواپیماهای جنگنده و مسافربری استفاده می‌شود.

نوع دیگر توربین های گازی توربوشفت و توربوپراب می‌باشد، این نوع توربین‌ها در هلیکوپترها و هواپیماهای ملخی مورد استفاده می‌شود، در اینجا انرژی مکانیکی چرخش توربین‌ها توسط یک جعبه دنده به ملخ هواپیما یا بالگرد منتقل می‌شود و نیروی پیشرانه در آن ایجاد می‌شود. در ساخت این توربین ها از سوپر آلیاژهای پایه نیکل مثل اینکونل که قابلیت کاربری در دمای خیلی بالا را دارد استفاده می‌شود.