ورود عضویت درخواست پیش فاکتور
10 دلیل برای انتخاب و خرید فولاد گالوانیزه
تجارت فلز

10 دلیل برای انتخاب و خرید فولاد گالوانیزه

فولاد گالوانیزه فولادی است که به دلیل پوشانده شدن با پوشش روی در مقابل زنگ زدگی مقاوم است. برای تولید فولاد گالوانیزه با استفاده از متدهای الکتروشیمیایی و الکترواستاتیک پوشش روی (ZINC) بر روی فولاد نشانده می شود و با روش حفاظت کاتدی از آن محافظت می کند.

در فولاد گالوانیزه بین فولاد و روی پیل الکترو شیمیایی تشکیل می شود و از  آهن به عنوان آند و از روی به عنوان کاتد استفاده می شود که به دلیل اینکه روی فلزی فعالتر و دارای پتانسیل بیشتری است  از فولاد محافظت می کند. فرآیندهای گالوانیزه معمولا به دو روش سرد و گرم بنا به ویژگی های مورد نیاز انجام می شود.


در مراحل ابتدایی پروژه ها، مبحث انتخاب مواد یکی از مهمترین فرایندها می باشد که عوامل مختلفی همچون قیمت در آن موثر است.


دلیل اول: قیمت مناسب


یکی از مهمترین عوامل که در انتخاب مواد موثر است قیمت ورق گالوانیزه می باشد. با توجه به قیمت پایین محصولات گالوانیزه نسبت به استیلها، درمواردی که ضد زنگ بودن اهمیت دارد محصولات گالوانیزه می توانند جایگزینی برای استیلها یا فرآیندهای پوشش دهی مانند رنگ و ... باشند.


دلیل دوم: عملکرد قابل قبول 


همانطور که ذکر شد پوشش روی نقش محافظ برای فولاد را داشته و باعث افزایش دوام محصول و عملکرد قابل قبول تر می شود.


دلیل سوم: طول عمر بیشتر


محصولات گالوانیزه به دلیل لایه محافظ طول عمر طولانی ای دارند. پوشش یا روکش ایجاد شده گالوانیزه به دلیل داشتن ساختار متالورژیکی مقاوم و خاص، دارای مقاومت مناسب در مقابل آسیب های مکانیکی، سایش هاو خوردگی و زنگ زدگی خواهد بود. ورق های رنگی هم از این ورق ها به وجود می آیند.


دلیل چهارم: هزینه های تعمیر و نگهداری


فولادهای گالوانیزه نسبت به دیگر فولادهای نیاز بسیار کمتری به تعمیر و نگهداری دارند.


دلیل پنجم: راحتی در مصرف


استفاده از محصولات گالوانیزه به دلیل اینکه عملیات اضافه ای مثل پوشش اضافه و ... قبل از مصرف ندارند، آسان است.


دلیل ششم: خودمحافظی 


پوشش محافظ به روش حفاظت کاتدی از مناطق آسیب دیده محافظت می کند.


دلیل هفتم: حفاظت کامل همه نقاط


تمام مناطق مقطع فولادی، حتی گوشه های تیز و غیر قابل دسترس، به صورت کامل با این روش پوشش داده شده و محافظت می شوند. روکش فلز روی در اقلام گالوانیزه به دلیل آنکه در فولاد پایه فلز نفوذ کرده و به عنوان کاتد عمل می کنند، خواهد توانست منافذ و خلل و فرج ریز موجود در روی سطح فولاد را پر کرده و در برابر آسیب ها محیطی و خورندگی، محافظت نمایند.


دلیل هشتم: بازرسی آسان


بازرسی های چشمی و غیر مخرب برای بازرسی این دسته از محصولات کفایت می کند.


دلیل نهم: زمان نصب کمتر


ورق های گالوانیزه همیشه آماده نصب و استفاده می باشند. به این معنی که در مرحله آماده سازی زمانی برای نقاشی و یا بازرسی اتلاف نمی شود. هنگامی که مونتاژ کامل می گردد، بلافاصله برای استفاده یا برای مرحله بعدی ساخت آماده عملیات جدید هستند.


دلیل دهم: استفاده سریع


اقلام گالوانیزه به عنوان پوشش محافظ کامل را می توان در عرض چند دقیقه استفاده کرد و همچنین فرآیند گالوانیزه به شرایط آب و هوایی وابسته نیست.

برای دریافت قیمت های انواع مقاطع فولادی نظر قیمت ورق روغنی، قیمت ورق سیاه و لوله مانیسمان با کارشناسان تجارت فلز تماس بگیرید.

دیدگاه کاربران

دسته بندی دانش نامه