ورود عضویت درخواست پیش فاکتور
گریدهای ورق روغنی
تجارت فلز

گریدهای ورق روغنی

فولادها گریدهای مختلفی دارند. انجمن جهانی فولاد بیش از 3500 گرید مختلف فولاد را معرفی کرده است. که هر کدام دارای خواص منحصر بفردی هستند. از ورق های فولادی مختلف برای ساخت لوازم خانگی، تاسیسات زیربنایی، وسایل نقلیه، توربین ها و... استفاده می شود. بهینه سازی خواص فولاد برای کاربردهای مختلف فراتر از تغییر ترکیب شیمیایی آن است. فرآیند تولید ورق آهن تاثیر قابل توجهی بر روی محصولات فولادی دارد.

تفاوت بین تولید ورق به روش نورد گرم یا سرد در این است که نورد گرم در دمای بالا و نورد سرد در دمای محیط انجام می شود. فولادهای کربنی یا آلیاژی می توانند از طریق نورد گرم یا سرد تولید شوند. ورق نورد سرد همان ورق نورد گرم است که فرآیند نوردی دوباره در دمای محیط روی آن انجام شده است تا ابعاد دقیق تر و کیفیت سطح بهتری بدست آید. با نورد سرد ورق، سطحی صاف تر با تلرانس کمتری بدست می آید و لبه ها و گوشه های ورق کاملا یکدست هستند.

با توجه به اینکه خواص سطحی ورق نورد سرد بهتر است از آن ها در کاربردهایی که نیاز به دقت ابعادی داریم و زیبایی سطح مهم است استفاده می شود. همچنین ورق های نورد سرد پایه تولید ورق گالوانیزه هستند و از این جهت بسیار اهمیت دارند و قیمت ورق های نورد سرد روی قیمت ورق گالوانیزه تاثیر گذار است. چون روی ورق نورد سرد پردازش اضافه تری اعمال می شود قیمت آن ها از ورق های نورد گرم بیشتر است.

این ورق ها استحکام، مقاومت کششی و شکست بالاتری از ورق های نورد گرم دارند. به دلیل اینکه کار مکانیکی روی ورق نورد سرد انجام می شود این ورق ها دارای تنش پسماند هستند بنابراین بهتر است که قبل از برشکاری و جوشکاری این تنش ها را با عملیات حرارتی حذف کنیم. به ورق روغنی ورق سرد نیز می گویند. دلیل اصطلاح روغنی این است که به منظور حفاظت از اکسید شدن قبل از آنیل آن را به روغن آغشته می کنند. در زیر چند نمونه از گریدهای ورق روغنی با خواص شیمیایی و فیزیکی شان ذکر شده اند.

پرمصرف ترین ورق نورد سرد ST12 است که با گریدهای SPCC، Q195 و DC01 نیز شناخته می شود. متریال نامبر آن 1.0330 است. در زیر ترکیب شیمیایی و خواص مکانیکی آن در جدول بیان شده است:

%S MAX

%N MAX

%P MAX

%Mn

%C MAX

0.035

0.007

0.035

0.2-0.45

0.1

 

سختی

درصد ازدیاد طول

استحکام تسلیم

استحکام کششی

105(HV)

28%

280(MPa)

270-410(MPa)

 

 ورق ST12 بنام ورق روغنی معمولی نیز شناخته می شود که کاربردهای متنوعی اعم از ساختمان سازی، پل سازی، ماشین سازی، کشتی سازی، ساخت کوره و مخزن دارد.

ورق ST13 قابلیت کششی خوبی دارد که خواص شیمیایی و مکانیکی آن در جداول زیر بیان شده است:
 

%S MAX

%N MAX

%P MAX

%Mn

%C MAX

0.025

0.007

0.025

0.2-0.4

0.1

 

سختی

درصد ازدیاد طول

استحکام تسلیم

استحکام کششی

100(HV)

34%

240(MPa)

270-370(MPa)

 

 ورق ST13 در سازه های صنعتی و ساختمانی که عمق پرس کم است استفاده می شود. برای ساخت کابیت و کمد، مبلمان اداری و گلگیر ماشین از آن استفاده می کنند.
ورق ST14 یا ورق فوق کشش یکی از نرم ترین گریدهای ورق های روغنی می باشد. در جداول زیر خواص شیمیایی و مکانیکی این ورق درج شده است:

%S

%P

%Mn

%C

0.03

0.03

0.4

0.08

 

سختی

درصد ازدیاد طول

استحکام تسلیم

استحکام کششی

95(HV)

37%

210-220(MPa)

270-350(MPa)

 

 

متریال نامبر این ورق 1.0338 است و از آن در سازه های صنعتی و ساختمانی که عمق پرس زیاد است استفاده می شود. در تولید لوازم خانگی برقی و ساخت فیلتر خودرو از ورق ST14 استفاده می کنند.

ورق EK2 لعاب پذیر است و از آن در ساخت صفحه رویی اجاق گاز استفاده می شود.

ورق QSTE ضد سایش است و برای ساخت صفحه زیر ماشین بکار می رود.

ورق روغنی پرمصرف ایران را کارخانه های فولادمبارکه، هفت الماس و فولاد غرب تولید می کنند و ورق های خارجی از کشورهایی مانند روسیه، کره، هند و چین وارد می شود.

ضخامت ورق های روغنی بین 0.03 تا 3 میلیمتر، عرض آن ها بین 600 تا 1250 می باشد و در طول های مختلف یا به صورت رول تولید می شوند.

دیدگاه کاربران