ورود عضویت درخواست پیش فاکتور
کاربرد ورق روغنی در صنعت خودروسازی
تجارت فلز

کاربرد ورق روغنی در صنعت خودروسازی

ورق روغنی یکی از مهمترین و پرکاربردترین ورق نورد سرد بوده و کاربرد بسیار وسیع و متنوعی در صنایع گوناگون از جمله صنعت خودروسازی دارد.

ورق های روغنی همان طور که ذکر شد محصول نورد سرد می باشد، ضخامت نهایی پایینی داشته و شکل ظاهری آن به دلیل اکسیداسیون کم، براق و با کیفیت می باشد.

این محصول پایه تولید ورق های پوشش دار از جمله ورق گالوانیزه و رنگی و قلع اندود و ... می باشد که هر کدام از آن ها کاربردهای گسترده ای در صنایع دارند.

استاندارد های ورق روغنی مورد استفاده در خودروسازی

 این ورق در بازار معمولا به صورت رول هایی با عرض 1 یا 1.5 متر و یا شیت هایی با ابعاد 2*1 و 2.5*1.25 با ضخامت بین 0.3 تا 3 میل موجود می باشد و از تولید کنندگان مهم این ورق ها می توان به شرکت های فولاد مبارکه اصفهان، شرکت فولاد غرب و ... اشاره نمود. همچنین ورق سرد وارداتی از کشورهای قزاقستان و روسیه نیز در بازار موجود می باشد.

ورق های روغنی به سه دسته St12 (ورق روغنی معمولی)، St13 (ورق نیمه کشش)  و St14(ورق فوق کشش) تقسیم می شوند که هر یک از برای کاربردی خاص در صنعت مناسب می باشند. به عنوان مثال ورق روغنی نیمه کشش St13  برای ساخت قسمت هایی از بدنه خودرو مثل گلگیر که در فرآیند ساخت آن به فرآیند شکل دهی و کشش نیاز است استفاده می شود.

انواع ورق مورد استفاده در خودروسازی

عمده وزن خودرو از مواد فلزی می باشد و ورق ها و سایر مقاطع فولادی در قسمت های مختلف خودرو از جمله بدنه خودرو، قطعات موتور، سیستم تعلیق خودرو، شاسی ، اگزوز و ... به کار می رود. عمده وزن خودرو مربوط به وزن بدنه آن می باشد که از ورق گالوانیزه برای آن استفاده می شود که دلیل آن مقاومت در مقابل خوردگی و زنگ زدگی، استحکام و مقاومت و شکل پذیری مناسب آن می باشد، همان طور که میدانیم پایه و ماده اولیه ورق گالوانیزه، ورق روغنی می باشد از این جهت قیمت ورق روغنی تاثیر بسزایی در قیمت ورق گالوانیزه و در نتیجه قیمت خودرو خواهد داشت.

امروزه جهت سبک تر شدن خودروها و کاهش سوخت و دیگر مزیت های این سبک شدن، شرکت های خودرو سازی به دنبال ورق هایی با ضخامت پایین تر و در عین حال مقاوم تر و مستحکم تر می باشند که این امر تنها با آلیاژسازی و فرآیندهای متالورژیکی امکان پذیر می باشد.

در خودرو ورق ها از نظر کاربرد به دو دسته  تقسیم می شوند، ورق هایی که در داخل خودرو استفاده می شوند و ورق هایی که در خارج از خودرو و در واقع همان بدنه خودرو مصرف می شوند. تولید کنندگان داخلی قادر به تولید این محصولات بخش داخلی خودرو هستند.

از دیگر انواع ورق هایی که در صنعت خودروسازی استفاده می شود می توان به ورق های A36، ورق های C1010، ورق های 1045 و 1141، فولادهای TRIP و فولادهای DP اشاره کرد که هر کدام خواص ویژه و در نتیجه کاربرد در قسمت مشخصی از خودرو دارند.

 

دیدگاه کاربران

دسته بندی دانش نامه