ورود عضویت درخواست پیش فاکتور
چگونه ورق استیل را براق کنیم؟
تجارت فلز

چگونه ورق استیل را براق کنیم؟

ورق های استیل یا همان ورق های فولاد ضد زنگ به دلیل خاصیت مقاومت در مقابل خوردگی یا همان ضد زنگ بودن کاربرد های زیادی در صنایع مختلف دارد، از جمله این صنایع می توان به صنایعی چون ساخت لوازم و تجهیزات آشپرخانه، وسایل تزیینی و زیورآلات و ... اشاره کرد که در این موارد ظاهر ورق استیل علاوه بر کارایی و کیفیت آن برای مصرف کننده بسیار با اهمیت می باشد.

بعضا ورق ها یا اشیای استیل پس از یک دوره مصرف کدر می شوند و همان طور که ذکر شد به دلیل اهمیت ظاهر این اقلام باید به دنبال روشی برای براق کردن و بازگشت به حالت اولیه آن ها باشیم.

برای دریافت قیمت ورق استیل در گرید های مختلف با کارشناسان تجارت فلز تماس بگیرید.

استفاده از آب گرم

برای تمیز و براق کردن اقلام استیل روش های مختلفی وجود دارد که باید متناسب با شی مورد نظر انتخاب شود. یکی از ساده ترین روش ها استفاده از آب گرم و شستن و سپس خشک کردن آن است به صورتی که لکه آب بر روی ان باقی نماند.

استفاده از ژل grinding

روش دوم استفاده از ژل grinding می باشد که معمولا برای براق کردن ورق های استیل کابین آسانسورها از این ژل ها استفاده می شود.

بدین صورت که ژل توسط پارچه بر روی سطوح کشیده شده و سپس توسط پارچه ی دیگری سطح به طور کامل پاک می شود.

روش سوم روش غوطه وری می باشد که همان طور که از نام آن پیداست اقلام استیل به صورت کامل در حوضچه ی مایع براق کننده غوطه ور می شوند تا سطح به براقیت مورد نظر برسد.

با توجه به این مساله که براقیت سطح استیل در وسایل آشپرخانه و دکوراتیو موضوعیت بیشتری دارد در ذیل به بیان روش های دیگری که خاص وسایل و تجهیزات آشپرخانه است می پردازیم.

استفاده از سرکه سفید

یکی از روش ها همان طور که ذکر شده استفاده از آب گرم می باشد. روش بعدی استفاده از سرکه سفید به عنوان محلول پاک کننده است. بدین صورت که سرکه روی سطح اسپری شده و سپس با دستمال تمیز شود.
برای بعضی وسایل همچون مایکروفر و یخچال و ... استفاده از محلول شیشه شور برای براق کردن و بر طرف کردن لکه انگشت مناسب می باشد. الکل نیز برای بر طرف کردن لکه های چربی از روی گاز و هود و ... مناسب می باشد.

استفاده از الکل

برای این کار لازم است با دستمال آغشته به الکل سطح مورد نظر تمیز شده و سپس با آب گرم شسته و خشک شود.
یکی دیگر از روش های مناسب استفاده از آرد می باشد.

بدین صورت که پس از خشک کردن ظرف بر روی تمام سطح  آن تا آرد ریخته و سپس با پارچه ای تمیز شود، در اینجا آرد به صورت لایه برداری ملایم عمل کرده و باعث بر طرف شدن لکه ها می شود.

استفاده از جوش شیرین

یکی از روش های مناسب برای براق کردن سینک استفاده از جوش شیرین به جای مایع سفید کننده و محلول های شیمیایی می باشد.

بدین صورت که جوش شیرین بر روی سطح سینک پخش کرده و در مرحله بعد سرکه سفید روی آن اسپری شده و پس از مقداری زمان دادن سطح با دستمال خشک تمیز شود.

برای نتیجه بهتر، لازم است سینک به مدل 24 ساعت استفاده نشود.

دیدگاه کاربران

دسته بندی دانش نامه