ورود عضویت درخواست پیش فاکتور
پارامترهای موثر بر نورد گرم ورق
تجارت فلز

پارامترهای موثر بر نورد گرم ورق

نورد یکی از روش های بسیار مهم و متداول شکل دادن فلزات می باشد که به دو صورت سرد و گرم انجام می شود. در فرآیند نورد از مجموعه ای از غلتک ها برای ایجاد تغییر شکل پلاستیک و در نتیجه کم شدن ضخامت ورق تا رسیدن به ضخامت مورد نظر استفاده می شود. در این فرآیند دو غلتک رو به روی هم با سرعت مساوی در جهت خلاف یکدیگر حرکت کرده و ورق به دلیل نیروی اصطکاک بین غلتک ها به داخل گپ بین آن ها کشیده شده و با نیروی فشاری که توسط غلتک ها به آن ها وارد می شود تغییر ضخامت می دهند.

پارامترهای اساسی نورد گرم ورق


در فرآیند نورد گرم، به دلیل دمای بالا و در اثر فرآیند تبلور مجدد، استحکام تسلیم به میزان زیادی کم شده و در نتیجه نیروی مورد نیاز برای انجام فرآیند نورد گرم بسیار پایین می آید. پارامترهای اساسی که در فرآیند نورد نقش اساسی دارند شامل:

  1. قطر غلتک
  2. اصطکاک بین غلتک ها و قطعه
  3. مقاومت به تغییر شکل قطعه که خود متاثر از خواص متالورژیکی، دما و نرخ تنش حاصل از تنش های فرآیند نورد می باشد.

 

نورد گرم ورق

با افزایش قطر غلتک میزان نیروی نورد مورد نیاز افزایش پیدا می کند و همچنین با کم شدن قطر غلتک نورد میزان نیروی مورد نیاز کم می شود و در نتیجه غلتک های با قطر پایین که توسط غلتک هایی دیگر پشتیبانی می شوند می توانند تغییر ضخامت هایی بیشتر ایجاد کنند در حالتی که سطح کار صاف بماند. همان طور که ذکر شد نیروی اصطکاک برای کشیدن ورق آهنی بین غلتک ها مورد نیاز است. بخش زیادی از نیروی مورد نیاز برای نورد از اصطکاک ناشی می شود. اصطکاک در نقاط مختلف در امتداد قوس متفاوت بوده و اصطکاک زیاد باعث ایجاد نیروی نورد بالا می شود.

همان طور که ذکر شد، دما نیز یکی از پارامترهای تاثیر گذار در فرآیند نورد گرم می باشد. در فرآیند نورد گرم دمای قطعه باید به صورت یکنواخت تا دمای خاصی بالا رفته و در آن دما برای مدت زمانی معین نگه داشته شود. غیر یکنواخت بودن دما باعث ایجاد تغییر غیر یکنواخت و مشکل در فرآیند نورد می شود. نورد گرم در دمایی حدود 50 الی 100 درجه سانتیگراد بالاتر از دمای تبلور مجدد انجام می شود.

این دما برای فولادهای ساده کربنی حدود 1200 درجه سانتیگراد است. فرآیند گرم کردن قبل از نورد فرآیندی هزینه بر می باشد، به منظور صرفه جویی در هزینه ها در بعضی کارخانه ها بلافاصله بعد از فرآیند ریخته گری، فرآیند نورد انجام می شود و از اتلاف گرمای ورق جلوگیری شده و در هزینه ها صرفه جویی می شود.

پس از فرایند نورد قطعه به ابعاد مورد نظر برش خورده و در محیط سرد می شود. به دلیل این پروسه سرد شدن سطح محصول تولیدی ناصاف و در بعضی موارد پوسته پوسته شده است.

این روش تولید برای محصولاتی که استحکام آن ها دارای اهمیت بیشتری نسبت به کیفیت سطحی و ابعاد دقیق دارند بکار گرفته می شود. به عنوان مثال تولید ورق سیاه که پایه ساخت محصولات دیگر است، به همین دلیل قیمت ورق سیاه از ورق های سرد مانند قیمت ورق روغنی پایین تر است. برای رسیدن به سطح تمیزتر در صورت لزوم از فرآیندهای سندبلاست و اسیدشویی و ... برای محصولات حاصل از نورد گرم استفاده می شود.

دیدگاه کاربران

دسته بندی دانش نامه