ورود عضویت درخواست پیش فاکتور
ورق گالوانیزه کرکره ای
تجارت فلز

ورق گالوانیزه کرکره ای

ورق گالوانیزه کرکره ای یا ورق سینوسی نوعی از ورق گالوانیزه است که موج هایی سینوسی شکل دارد. این طرح از قدیمی ترین و ساده ترین طرح ها در فرم دهی ورق می باشد. از جمله دیگر ورق های فرمینگ گالوانیزه می توان به ورق های گالوانیزه ذوزنقه ای و ورق های شادولین اشاره کرد.

ضخامت ورق گالوانیزه کرکره ای

ضخامت ورق کرکره ای موجود در بازار بین 0.3 تا 1 میلیمتر بوده و عرض آن ها بین 100 تا 125 میلی متر می باشد که پس از کرکره ای شدن عرض مفید کمتر خواهد شد (برای ورق با عرض 100 سانتی متر عرض مفید در حدود 82 سانتی متر و برای ورق آهن با عرض 125 سانتی متر عرض مفید در حدود 105 سانتی متر می باشد)، طول ورق  کرکره ای به درخواست خریدار می تواند متفاوت باشد. ورق های کرکره ای موجود در بازار عمدتا به دو شکل ورق کرکره ای ریز و ورق کرکره ای درشت موجود می باشند.

کارخانه های تولید کننده ورق کرکره ای گالوانیزه

ورق کرکره ای مورد نیاز به صورت عمده تولید داخل از جمله کارخانه های فولاد مبارکه، کاشان، شهرکرد، هفت الماس و ... می باشد و گاهی در بازار ورق های چینی و کره ای و ... نیز موجود می باشد.

کاربرد های گالوانیزه کرکره ای

از جمله کاربردهای بسیار مهم این ورق می توان به استفاده از آن ها در سقف های شیب دار به منظور هدایت آب باران و برف و ... اشاره کرد، همچنین این ورق ها به دلیل مقاوم بودن در برابر خوردگی، سبک بودن، راحتی نصب و امنیت برای سقف و دیواره سوله و انبار، پارکینگ، سایبان و کرکره مغازه ها نیز قابل استفاده است. همچنین علاوه بر ورق کرکره ای معمولی، از ورق کرکره ای رنگی نیز استفاده می شود که زیبایی و مقاومت به خوردگی و پوسیدگی بیشتری داشته و قیمت بالاتری نیز دارد. ورق رنگی سینوسی از ورق رنگی تولید شده و در رنگ های متنوعی موجود می باشد.

کرکره گالوانیزه

 

قیمت ورق کرکره ای فولادی

قیمت ورق کرکره ای وابسته به قیمت ورق گالوانیزه و قیمت ورق روغنی که پایه تولید آنها هستند می باشد و در واقع قیمت آن از اضافه شدن اجرت فرم دهی به ورق های گالوانیزه بدست می آید و به عوامل متعددی همچون ضخامت، کیفیت، برند ورق پایه و ... بستگی دارد. همچنین در ورق های کرکره ای رنگی نیز، قیمت وابسته به قیمت ورق رنگی مربوطه بوده و با تغییر رنگ، قیمت نیز متفاوت خواهد بود.

روش تولید ورق کرکره ای گالوانیزه

برای تولید ورق کرکره ای یا همان سینوسی از دستگاه رول فرمینگ استفاده می شود. فرآیند رول فرمینگ به دو صورت سرد و گرم قابل اجراست، که در مواردی که ضخامت ورق پایین است از روش سرد و در رول فرمینگ ورق با ضخامت بالا از روش گرم استفاده می شود. برای این کار رول ورق ساده یا ورق رنگی در دستگاه رول باز کن بسته می شود و ابتدای ورق در دستگاه رول فرمینگ قرار می گیرد. دستگاه توسط قالب ها یا همان غلتک های بسته شده در آن به ورق فرم سینوسی می دهد. در انتها با توجه به طول های مورد نظر، در انتهای دستگاه، ورق با گیوتین برش می خورد.

تولید ورق کرکره ای گالوانیزه

 

دیدگاه کاربران

دسته بندی دانش نامه