ورود عضویت درخواست پیش فاکتور
مقایسه ی پوشش های گالوانیزه و آلوزینک برای محافظت از فولاد
تجارت فلز

مقایسه ی پوشش های گالوانیزه و آلوزینک برای محافظت از فولاد

یکی از مشکلات استفاده از فولاد ها در کاربردهای مختلف این است که در حین استفاده از آنها و هنگامی که در معرض عناصر دیگر قرار میگیرند خورده شده و به عبارتی نقش عنصر فداشونده را برعهده میگیرند. استفاده از یک پوشش بر روی فولاد میتواند در فرآیند خوردگی نقش عنصر فدا شونده را تغییر داده و فولاد را به عنصر محافظت شده تبدیل کند. در این حالت پوشش خورده شده و فولاد محافظت می¬شود. معمولا از پوشش¬های مختلفی به منظور محافظت از فولاد استفاده می¬شود که از لحاظ تجاری دو نوع کاربرد بسیار بیشتری دارند.

بیشتر بخوانید: قیمت ورق گالوانیزه

آلیاژ آلومینیوم-روی (آلوزینک) و پوششهای گالوانیزه به عنوان محافظ در برابر خوردگی برای انواع ترکیبات و آلیاژهای فولاد به صورت تجاری مورد استفاده قرار میگیرند. در ادامهی ابتدا هریک از این دو پوشش مذکور به اختصار تعریف شده و سپس مزایا و معایب آنها  به صورت مقایسهای مورد بررسی قرار میگیرد. 

پوشش گالوانیزه

به منظور محافظت فولاد در برابر خوردگی لایه¬ی نازکی از اکسید روی با خلوص ۸/۹۹٪ بر روی آن پوشش داده میشود. هنگامی که ورق یا لوله گالوانیزه در معرض عناصر خورنده قرار می¬گیرد؛ روی خورده شده و فولاد را محافظت میکند. معمولا فلز گالوانیزه ۱۰ تا ۱۵ سال در معرض عناصر خورنده مقاومت کرده و سپس تخریب می¬گردد. 

پوشش آلوزینک

در سال ۱۹۷۲ شرکت فولاد Bethlehem ورقههای گالوالوم (Galvalume) را توسعه داد که شامل پوشش ۵۵٪ آلومینیوم؛ ۵/۴۳٪ روی و ۵/۱ ٪ سیلیکون بوده و به روش غوطهوری تولید شده بود. فرآیند نوآورانهی پوششدهی آلیاژ آلومینیوم-روی توانست مقاومت به اکسیداسیون و طول عمر ورقهی فولادی را ۲ تا ۴ برابر فلز گالوانیزه افزایش دهد. این پوششها به صورت همزمان خصوصیات مقاومت به خوردگی و رفلکت حرارتی آلومینیوم به همراه قابلیت شکل¬ پذیری و محافظت گالوانیک فلز روی را دارا میباشند. 

مقایسه دو پوشش

معمولا ورق گالوانیزه و لوله گالوانیزه به صورت خطی خورده میشود و پس از خوردگی لایههای روی به صورت ورقهای از روی فولاد جدا میشوند. اما در پوشش¬های آلوزینک نوع دیگری از خوردگی  در مقیاس بسیار پایینتر و کم اهمیتتر رخ خواهد داد. 

معمولاد حتی بعد از سالهای زیاد استفاده از آلوزینک همچنان تخریب کامل اتفاق نمیافتد و این کاملا برعکس پوششهای گالوانیزه میباشد که تخریب کامل را مشاهده خواهند کرد. 

  • به صورت ظاهری پوشش آلوزینک زیباتر و براق تر و نقره ای میباشد به صورتی که تصور میشود فرآیند نهاییسازی بر روی آن صورت گرفته است. 
  • مقاومت به انتقال حرارت و مقاومت در برابر خوردگی ۴ تا ۶ برابر نسبت به فلز گالوانیزه
  • قابلیت رنگ کاری بهتر برای تولید ورق رنگی
  • عدم ماندگاری نقوش بر روی سطح مانند اثر انگشت و ...
  • قیمت تقریبا یکسان با قیمت ورق گالوانیزه
  • مقاومت بالاتر در برابر تخریب مکانیکی
  • سختی سطحی بالاتر
  • ماندگاری ظاهری در طی سالها

با استناد به موارد ذکر شده میتوان دریافت که جنس و مکانیسم خوردگی پوشش آلوزینک و گالوانیزه متفاوت هستند که باعث تغییراتی در خواص دو پوشش میگردد. شکل زیر مکانیسم خوردگی در دو پوشش مذکور را نشان میدهد. چنانچه مشخص است فرآیند خوردگی برای ورق و لوله گالوانیزه به صورت خطی و ورقه ای میباشد که موجب کنده شدن پوشش و تخریب کلی بعد از سال ها می شود.

با این وجود پوشش آلوزینک مکانیسم خوردگی تناوبی دارد که باعث طول عمر بیشتر پوشش و عدم تخریب کامل نمونه میگردد. شایان ذکر است که چون قیمت آهن پارامتری مهم در صنعت فولاد میباشد پوششهای آلوزینک می توانند آینده¬ی صنعت حفاظت از خوردگی فولاد ها باشند. 
 

تفاوت گالوانیزه و آلوزینک
 

دیدگاه کاربران

دسته بندی دانش نامه