ورود عضویت درخواست پیش فاکتور
مراحل تولید ورق فولادی در کارخانه فولاد
تجارت فلز

مراحل تولید ورق فولادی در کارخانه فولاد

صنعت فولاد و تولید مقاطع فولادی به دلیل تامین مواد اولیه برای تولیدات نقش مهمی دارد. مراحل تولید ورق فولادی همچون ورق a516 به صورت زیر می باشد:

مراحل کلی تولید ورق فلزی

  1. فرآوری سنگ آهن از معادن
  2. تولید آهن اسفنجی
  3. تولید شمش فولادی
  4. تبدیل شمش به کلاف گرم از طریق نورد گرم
  5. عملیات تکمیلی و عملیات حرارتی 
  6. تولید محصول نهایی
  7. نورد سرد برای تولید ورق سرد
  8. عملیات پوشش دهی


1- در مرحله اول سنگ آهن که ترکیبی از اکسید های آهن و ناخالصی های فلزی مانند سولفور، فسفر، سیلیس و ... می باشد، از معدن استخراج می شود.

بعد از استخراج سنگ آهن طی فرایندی خرد شده و ناخالصی ها از آن جدا می شود.

سپس سنگ آهن به شکل گلوله ای (گندله) در آمده و پخته می شود.

این گندله در فرایند احیا با کربن آهن تولید می کند. در فرایند احیا گندله اکسیژن خود را از دست می دهد و به همین دلیل آهن تولید شده به صورت اسفنجی و با تخلخل های بسیار بالا تولید می شود.


2- این آهن های اسفنجی در مخازن مخصوصی انباشته و نگهداری می شود تا برای تولید فولاد مورد استفاده قرار گیرد.
در مرحله بعدی آهن تولید شده تحت حرارت قرار می گیرد و مذاب می شود. نوع فولاد و گرید تولیدی در این مرحله شکل می گیرد و با توجه به ترکیبات شیمیایی و خواص شیمیایی متفاوت نوع گرید نیز تغییر می کند.


فرایند های گفته شده در کوره قوس الکتریک انجام می گیرد و بعد از سرباره گیری، افزودنی به مذاب اضافه می شود و با دمش گاز پخش شده و با مذاب ترکیب می شود.


3- در مرحله سوم، مذاب داخل پاتیل های حجیمی تخلیه می شود و عملیات حرارتی روی آن ها انجام می شود.
در آخر نیز نمونه آزمایشگاهی از فولاد تولید شده گرفته می شود و عملیات تصفیه انجام شده و فولاد آماده برای ریخته گری می شود.


دمای مذاب فولاد تولید شده حدود 1650 درجه سانتی گراد می باشد و دمایی که بر روی مذاب ریخته گری انجام می شود دمای 1580 می باشد. درنتیجه بعد از این که مذاب داخل پاتیل ها ریخته شد، سریعا باید فرایند ریخته گری انجام شود.

اگر امکان فرایند ریخته گری وجود نداشته باشد یا به هر دلیلی فرایند ریخته گری به تاخیر منجر شود، باید مذاب در دمای 1580 نگه داری شود که این موضوع هزینه ی بالایی خواهد داشت.


در مرحله ریخته گری مذاب به صورت شمش های فولاد و توسط ماشین های ریخته گری تولید می شود.

برج های ریخته گری 2 مکان برای قرار گیری دارند. در یکی از مکان ها یک پاتیل قرار می گیرد و مکان دیگر آماده برای تولید و انجام کار می باشد. این 2 مکان برای سرعت بخشیدن به عملیات ریخته گری می باشد. مذاب بعد از تخلیه در قالب با جریان آب اطراف قالب آرام آرام خنک می شود.


4- در مرحله چهارم شمش های تولید شده وارد فرایند نورد گرم می شود و تا دمای 1200 درجه سانتی گراد گرم می شود سپس ئر این دما در سرخ شده و به نقطه شکل پذیری میرسد و شوش از بین غلتک ها عبور می کند. در این مرحله ضخامت کاهش پیدا می کند.

و در نهایت بسته به تکنولوژی استفاده شده برای تولید آنها تبدیل به انواع مختلفی از ورق های فولادی میشوند که در صفحات قیمت ورق سیاه، قیمت ورق روغنی و قیمت ورق گالوانیزه میتوانید، لیست کاملی از قیمت های این محصولات را مشاهده نمایید.

تجارت فلز مرکز توزیع و فروش مستقیم لوله استیل 304 و ارائه بهترین قیمت میلگرد در سراسر ایران

دیدگاه کاربران

دسته بندی دانش نامه