ورود عضویت درخواست پیش فاکتور
فرایند هیدروفرمینگ لوله
تجارت فلز

فرایند هیدروفرمینگ لوله

یکی از روش های شکل دادن فلزات، روش هیدروفرمینگ می باشد، این روش در سال های اخیر به منظور بالا بردن استحکام قطعات در کنار وزن کم بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این فرآیند فرآیندی سریع و با قیمت مناسب بوده و محصولات حاصل از آن ها با ضایعات حداقل تولید می شود. در این روش همان طور که از نام آن مشخص است از یک سیال برای فرم دادن فلز استفاده می شود.

پارامترهای موثر در هیدروفرمینگ لوله

در این فرآیند پیچیده پارامترهای گوناگونی دخیل هستند. به عنوان مثل فشار داخلی و تغذیه محوری، از مهم ترین پارامترها می باشند. این دو عامل باعث تغییر شکل لوله می شوند و نحوه ی اعمال همزمان این دو پارامتر در کیفیت و ضخامت محصول نهایی بسیار تاثیر گذار است.

 

هیدروفرمینگ لوله

مزایای هیدروفرمینگ لوله

از مزایای فرایند هیدروفرمینگ نسبت به سایر فرایندهای فرم دهی لوله مانیسمان می توان به کاهش وزن قطعه، کاهش قطعات تشکیل دهنده برای قطعات پیچیده و در نتیجه کاهش هزینه مونتاژ، کاهش هزینه های ساخت قالب، افزایش استحکام قطعه، امکان تولید قطعات پیچیده به صورت یکپارچه، کاهش میزان ضایعات و ... اشاره کرد.

فرآیند هیدروفرمینگ لوله به سه شاخه اصلی زیر تقسیم بندی میشود.

  • هیدروفرمینگ فشار پایین
  • هیدروفرمینگ فشار بالا
  • هیدروفرمینگ فشار متغییر

هیدروفرمینگ فشار پایین لوله

فشار در هیدروفرمینگ فشار پایین زیر 12 هزار psi می باشد. در هیدروفرمینگ فشار پایین محیط قسمت هیدروفرم شده با محیط لوله خام تقریبا یکسان می ماند. در این فرآیند بعد از بستن لوله فولادی در قالب، سطح قطعه خام ممکن است تغییر شکل داده و چروک شود و به دلیل اینکه فشار در این فرآیند پایین است این چروک ها از بین نمی روند.

به همین دلیل طراحی باید به گونه ای صورت بگیرد که کمترین چروکیدگی در سطح ایجاد شود. به دلیل فشار پایین، کنترل ابعادی در این فرآیند ساده است.

هیدروفرمینگ فشار بالا لوله

در فرآیند هیدروفرمینگ فشار بالا، فشار کاری بین 12 تا 60 هزار psi می باشد. فشار بالای کاری باعث رسیدن به حد نهایی کرنش پلاستیک ماده شده و هر گونه تغییر شکل و چروکیدگی سطحی که در مرحله بستن قالب ایجاد شود به دلیل این فشار بالا از بین می رود.

تغییر ضخامت در محیط لوله بیشتر بوده و در گوشه ها ضخامت خیلی کم می شود به همین دلیل قطعات نیازمند روانکاری می باشند. به دلیل اینکه برای فرایند هیدروفرمینگ فشار بالا، دستگاه پرس ها با فشار بالا مورد نیاز است، سرمایه مورد نیاز برای تولید به این روش بیشتر از هیدروفرمینگ فشار پایین است.

هیدروفرمینگ فشار متغییر لوله

در فرآیند هیدروفرمینگ فشار متغییر در حالتی که قالب باز است سیال وارد لوله شده و فشار افرایش می یابد سپس قالب بسته شده و فشار تا حد کالیبراسیون افزایش پیدا می کند. در حین بسته شدن قالب، سیال همانند سنبه از تغییر شکل اضافی و چروکیدگی سطح جلوگیری می کند. در صورتی که فشار را پایین و در حد یک تا سه درصد نگه داریم فرآیند علاوه برداشتن مزایای هیدروفرمینگ فشار پایین، قادر به شکل دهی اشکال پیچیده نیز خواهد بود. در این روش میزان روانکاری لازم نسبت به فرآیند فشار بالا کمتر بوده و فشار کالیبراسیون در بازه ی 10 تا 25 هزار psi  می باشد.

 

دیدگاه کاربران

دسته بندی دانش نامه