ورود عضویت درخواست پیش فاکتور
علت اختلاف قیمت در نورد سرد و گرم چیست؟
تجارت فلز

علت اختلاف قیمت در نورد سرد و گرم چیست؟


از اصلی ترین سوالاتی که در بازار فولاد مطرح می شود تفاوت قیمت بین ورق های تولید شده به وسیله نورد گرم و نورد سرد است. در اصل تفاوت های اساسی نابین این دو روند تولید که در این نوع فلزات می باشد، این تفاوت است که در مرحله ی تولید در کارخانه ها روند تولید متفاوت می باشد که در این مقاله توضیح بیشتری داده شده است.


فرایند نورد گرم


یکی از فرایند هایی که شامل نورد گرم است و در دمای بالا انجام می شود و این فرایند معمولا در دمایی بالاتر از 926 درجه سلسیوس اتفاق می افتد، که این دما از دمای تبلور مجدد بیشتر می باشد. زمانی که دمای فولاد بیشتر از دمای تبلور مجدد می شود، می توان به راحتی به این فولاد شکل و فرم داد و نیز می توان ورق تولید شده را در سایز های بزرگتری در مرحله ساخت قرار داد. 


فولاد هایی که تحت نورد گرم قرار می گیرند به طور مرسوم دارای کیفیت پایین تری نسبت به ورق هایی که تحت نورد سرد قرار گرفته اند، می باشد. دلیل این موضوع، تاخیر در روند تولید قرار می گیرند، می باشد. در نتیجه به در نورد گرم به گرمایش مجدد ورق نیاز می باشد. 


زمانی که دمای ورق کاهش پیدا کند، حجم آن ورق ها نیز پایین تر می شود در نتیجه مقدار کنترل برای تغییر در سایز و شکل فولاد ها در دماهای بالا در مقایسه با نورد سرد بسیار کمتر می باشد. به همین دلیل قیمت ورق گرم یا همان قیمت ورق سیاه در مقایسه با قیمت ورق سرد یا قیمت ورق روغنی پایین تر است.

 

فرایند نورد گرم


کاربردهای ورق نورد گرم


کاربرد ورق هایی که به وسیله نورد گرم تولید می شود به شرح زیر می باشد:


محصولاتی تحت نورد گرم قرار میگیرند که دارای سختی پایین تری نسبت به نورد سرد می باشند. این مقاطع فولادی مانند میلگرد های نورد گرم که در عملیات جوشکاری مورد استفاده قرار می گیرد، ساخت و ساز، ساخت ریل و ساخت تیرآهن استفاده می شود.


فرایند نورد سرد


نورد سرد از دیگر فرایند های ساخت ورق های فولادی می باشد. ورق های فولادی نورد سرد در واقع فولاد نورد گرمی است که تحت پروسه نورد سرد قرار گرفته و فرایند های  بیشتری روی آن صورت می گیرد. این نوع نورد محصولات در قالب هایی که دارای دمای پایین می باشد، قرار می گیرد. 


در جایی که قطعات بعد از نورد گرم تحت فرایند آنیلینگ تا دمای اتاق سرد می شود. در این فرایند ورق با ابعاد های مختلف و محدوده های سطحی بیشتری تولید می شود. نورد سرد معمولا به عنوان نام محصولات پایانی در نظر گرفته می شود و این موضوع اشتباه می باشد. این موضوع در حالی است  که نام محصولات تولید شده به ورق های رولی و یا شیت شده تعبیر می شود. همچنین در برخی موارد این ورق ها را با رنگ هم میکنند که به آنها ورق رنگی گفته میشود. 

 

فرایند نورد سرد


 
عملیات سردکاری

 

در تولید محصولات مفتولی از اصطلاح سردکاری استفاده می شود که معمولا این ورق ها شامل کشش به صورت سرد(تغییر شکل سرد)، نورد به صورت چرخشی، سمباده و یا پلیش زدن است. حاصل این فرایند بالا تر رفتن استحکام تسلیم می باشد که دارای چهار مزیت است:
 

  • کشش به صورت سرد: افزایش استحکام تسلیم و افزایش استحکام کششی یکی از مزیت های این کشش می باشد و معمولا باعث هزینه های اضافی در گرمایش می باشد.
  • نورد چرخشی: با نورد چرخشی ناخالصی های سطوح از بین می رود.
  • سمباده زدن: در مرحله سمباده زدن تلورانسی که در ضخامت ورق ها مطرح است، کمترمی شود.
  • پلیش زدن: باعث پوشش سطع می شود.

دیدگاه کاربران

دسته بندی دانش نامه