ورود عضویت درخواست پیش فاکتور
ساخت و شکل دهی به ورق گالوانیزه
تجارت فلز

ساخت و شکل دهی به ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه در دسته ورق های سرد قرار دارد و از مهم ترین ورق های گروه سرد می باشد.


ورق ها در مجموع به دو دسته سرد و گرم تقسیم می شوند که روش های تولید متفاوتی دارند که ساخت این ورق ها با نورد با فشار بالا می باشد که در دمای بالا و یا دمای پایین انجام می شود.

 

مزایا گالوانیزاسیون

 

ورق های گالوانیزه دارای روکش از جنس روی می باشد. این لایه محافظ در برابر رطوبت، هوای آزاد، خوردگی و زنگ زدگی می باشد زیرا فلز روی به علت خواص ذاتی عنصر روی و پتانسیل الکتریکی بالای آن و به علت مجاورت با آهن( ورق فولادی) به عنوان عنصر فدا شونده در محصول باعث کاهش خوردگی آهن شده و موجب افزایش مقاومت به خوردگی می شود.

از ورق گالوانیزه می توان به عنوان جایگزین ورق های فولادی استفاده کرد. ورق های گالوانیزه در بسیاری از صنایع مانند چرخ کاری، فرم دهی، پروفیل سازی و ... استفاده می شود. برای اطلاع از قیمت ورق گالوانیزخ

فرایند های ساخت ورق گالوانیزه


نورد تحت فشار در دمای بالا را نورد گرم می کویند. ورق هایی که تحت نورد گرم قرار می گیرند، ورق های فولادی می باشند.


ورق هایی نیز تحت فشار در دمای پایین قرار می گیرند. این ورق ها تحت عملیات نورد سرد قرار گرفته و به ورق سرد معروف می باشند. از جمله ورق های سرد می توان ورق گالوانیزه، ورق رنگی، ورق قلع اندود، ورق روغنی را نام برد. 


ورق های گالوانیزه از ورق های سیاه تولید می شود به صورتی که تحت نورد سرد قرار می گیرد و پوششی از روی بر روی سطح ورق گالوانیزه قرار می گیرد که موجب افزایش مقاومت به خوردگی ورق می گردد. ورق های گالوانیزه با این روش تولید و ساخت دارای مقاومت به خوردگی بالا در محسی های خورنده و هوای آزاد هستند.

تجارت فلز ارائه دهنده بهترین قیمت فولاد MO40 در سراسر ایران

ورق های گالوانیزه بر حسب تولید و شکل دهی دارای COTING متفاوت می باشند. همچنین ورق های گالوانیزه دارای ضخامت های متفاوت نیز هستند. هر چه میزان فلز روی بر سطح ورق گالوانیزه بیشتر باشد میزان مقاومت به خوردگی ورق افزایش می یابد. 


تولید ورق گالوانیزه به روش های متفاوتی می باشد که کاربردی ترین و بهترین روش، روش غوطه وری می باشد. یکی از مزیت های نورد در دمای پایین، ریز ساختار شدن ورق می باشد که هرچه ریز ساختار تر باشد دارای استحکام بالا تری خواهد بود. اکسیداسیون نیز در دمای پایین کاهش می یابد. روانکاری نیز در دمای پایین امکان پذیر می باشد.


در تولید ورق های گالوانیزه، در انتها یک مرحله اسیدشویی نیز انجام می شود. این اسید شویی ورق گالوانیزه برای حذف آلودگی می باشد.


ورق های فولادی در ابتدا وارد حمام مذاب می شوند و از طرفی دیگر بر روی ورقی که از فلز روی پوشیده شده، خارج می شود. 


کاربرد های ورق گالوانیزه با توجه به شکل دهی و روش ساخت به انواع مختلفی تقسیم می شود. از ورق گالوانیزه برای ساخت کابینت آشپزخانه، شیروانی، کانال کولر و ... استفاده می شود. 


شرکت تجارت فلز تامین کننده انواع ورق های گالوانیزه می باشد.

برای دریافت قیمت انواع ورق اعم از قیمت ورق a516 و قیمت ورق روغنی و قیمت ورق آلیاژی با ما تماس بگیرید. مجموعه تجارت فلز کارشناسان مجرب پاسخگوی نیاز شما عزیزان می باشد.

دیدگاه کاربران

دسته بندی دانش نامه