ورود عضویت درخواست پیش فاکتور
رول فرمینگ ورق
تجارت فلز

رول فرمینگ ورق

به فرآیند پیوسته فرم دهی ورق های آهن، آلومینیوم و استیل و ... رول فرمینگ گفته می شود. در این فرآیند از غلطک هایی که توسط تعدادی یاتاقان بر روی شفت مهار شده اند استفاده می شود. فرآیند رول فرمینگ به دو صورت سرد و گرم قابل انجام است که روش سرد برای فرم دهی ورق هایی با ضخامت پایین و روش گرم برای فرم دهی ورق های با ضخامت بالا قابل انجام است.

در این روش سرد، برای موفقیت آمیز بودن فرآیند مواردی چون خصوصیات دستگاه رول فرمینگ ورق، مهارت طراح ابزار ، کیفیت و عملکرد ابزار طراحی شده ، مهارت اپراتور ، نحوه استقرار ابزار و میزان شکل پذیری نوار ورق تاثیر گذار است . کاربرد این فرایند در صنایع ورق کاری بسیار متنوع است به نحوی که محدوده ای از قطعات با دقت پایین تا قطعات حساس و دقیق را پوشش می دهد .
یکی از مزایای روش رول فرمینگ، سرعت بالای این فرآیند و عدم نیاز به استفاده از اپراتور مستقیم می باشد که باعث کاهش هزینه های تولید می شود. از مزایای دیگر این روش می توان به کیفیت بالای محصول و یکنواختی آن اشاره کرد.
فرآیند رول فرمینگ به دلیل اینکه یکی از پر بازده ترین تکنولوژی های شکل دادن فلزات  می باشد فرآیند بسیار پر کاربردی است. این فرآیند نسبت به دیگر روش های شکل دادن فلزات دارای مزیت و ارجحیت اقتصادی می باشد. در روش رول فرمینگ به دلیل استفاده از یک سیستم یک پارچه ی تولید،  نیاز به فرایندهای ثانویه بر روی محصول از بین رفته و همین ترکیب کردن مراحل با هم سبب کاهش هزینه ها و کم شدن زمان پروسه ی تولید می شود. انجام این پروسه به طور مستقیم بر قیمت ورق فولادی مانند قیمت ورق گالوانیزه و قیمت ورق روغنی تاثیر دارد.

همچنین از روش رول فرمینگ برای فرم دهی به فلزاتی که دارای طرح خاصی می باشند و به صورت انبوه تولید می شوند نیز استفاده می شود.  دستگاه های رول فرمینگ به دو شکل یک طبقه و دو طبقه موجود هستند.
خط رول فرمینگ شامل دستگاه های مختلفی می باشد که در ذیل به صورت خلاصه نام و عملکرد آن ها را بیان می کنیم.

1- دستگاه کویل بازکن

دستگاه کویل بازکن همان طور که از نام آن مشخص است، ورق فلزی را از روی کویل باز کرده و به دستگاه نورد ارسال می کند.

2- دستگاه برش

این دستگاه برای برش سریع کویل و جایگزینی کویل بعدی استفاده می شود.

3- دستگاه نصب طلق بر روی ورق

برای پوشش دادن بر روی ورق فولادی

4- دستگاه نورد

از جمله مهمترین دستگاه های این خط، دستگاه نورد می باشد که نیرو به غلتک ها وارد کرده و باعث شکل دهی به فلز می شود. دستگاه های نورد خود انواع مختلفی از قبیل معلق، دوپلکس، دوپلکس ترکیبی و ... دارد.

5- قیچی گیوتینی

جهت برش محصول آماده شده در خروجی دستگاه نورد به کار می رود.

6- دستگاه تحویل گیرنده

این دستگاه محصول آمده شده در خروجی دستگاه نورد را جمع می کند.

7- سیستم کنترل اتوماتیک

این دستگاه وظیفه کنترل و هماهنگی تمام بخش های خط تولید را دارد.

 

دیدگاه کاربران

دسته بندی دانش نامه