ورود عضویت درخواست پیش فاکتور
رنگ مخصوص ورق گالوانیزه
تجارت فلز

رنگ مخصوص ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه ، یک نوع ورقی می باشد که برای افزایش مقاومت بر روی آن فرآیند و عملیاتی بر روی فولاد انجام می شود و از زنگ زدگی ورق و پوسیدگی ورق فولادی جلوگیری می کند.

فولاد ها، ورق ها و یا تمامی  فلزات را به روش های زیادی گالوانیزه می کنند اما معروف ترین روش برای گالوانیزه ورق ها که از نظر اقتصادی به صرفه می باشد و کیفیت محصول را افزایش می دهد و موجب دوام بیشتر ورق های گالوانیزه در محیط های خورنده و یا محیط هایی که احتمال پوسیدگی بیشتر است می شود، روشی است که ورق فولادی را در حوضی از عنصر روی که به صورت مذاب می باشد غوطه ور می کنند تا سطوح ورق پوشیده از عنصر روی شود. 


چرا ورق گالوانیزه را رنگ آمیزی میکنند؟


این ورق ها را با رنگ های مخصوص رنگ آمیزی می کنند تا علاوه بر زیبایی ظاهری ، استحکام و مقاومت آن را افزایش می دهد. فولاد ها تمایل بسیاری به ترکیب شدن با عنصر اکسیژن دارند و این اکسید شدن به مرور زمان باعث زنگ زدن ورق و یا از بین رفتن فولاد می شود در نتیجه محصولات فولادی علاوه بر گالوانیزه کردن با رنگ دادن پوشش می دهند. یعنی علاوه بر پوشش دهی به صورت گالوانیزه، به صورت رنگ نیز پوششی بر روی ورق را می پوشاند. قیمت ورق گالوانیزه رنگی و معمولی باهم متفاوت است. 

برای خرید مستقیم لوله استیل 304 در تهران و همچنین ورق ضد سایش نیز کلیک نمایید و با مطالب و خدمات ما اشنا شوید.

ورق گالوانیزه رنگی


نحوه رنگ کردن ورق گالوانیزه


رنگ کردن این ورق های گالوانیزه دشوار است. دشواری از این نظر می باشد که سطح ورق به صورت صاف است و قرار دادن رنگ، بر روی سطح صاف ورق کمی دشوار می باشد. خشک شدن رنگ نیز بر روی آن سطح صاف به مهارت های خاصی احتیاج دارد و انجام عملیات نیز دشوار است. قبل از رنگ کردن سطح ورق مراحل رنگ زدن ورق ها باید نکته هایی را عنوان کرد که به دو حالت این ورق های گالوانیزه رنگ می شوند. 


انواع روش های رنگ کردن ورق


در نوع اول رنگ آمیزی ورق های گالوانیزه در کارخانجات انجام می شود که قبل از رنگ آمیزی، رنگ در کوره به صورت لایه ای و تماما اتوماتیک بر روی ورق های گالوانیزه پاشش می شود و ورق ها از نظر ظاهر به صورت براق و درخشان در می آیند. 


در نوع دوم رنگ آمیزی توسط نیروی انسانی و به صورت کاملا دستی انجام می شود.


مزایا رنگ کردن محصولات فولادی


این رنگ ها علاوه بر این که بر روی ورق استفاده می شود در دیگر محصولات فولادی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این رنگ آمیزی به دلیل خواص رنگ آمیزی است. 


مثلا این رنگ از نقاط که جوش کاری انجام شده و سوراخ کاری انجام شده است، محافظت می کند و از آسیب های خوردگی و دیگر آسیب هایی که امکان دارد بر روی ورق انجام شود، بیشتر جلوگیری می کند. می توان برای ترمیم ورق های گالوانیزه، لکه گیری ورق ها و یا سازه های گالوانیزه شده استفاده کرد.

از سازه های فلزی محافظت می کند و در نتیجه انجام آن رنگ آمیزی نیازی به نیروی متخصص نیست. تنوع رنگی برای ورق های گالوانیزه بیشتر از ۱۶ رنگ می باشد که با ضخامت هایی در حدود ۳۵ میکرون و ... تولید می شوند. طیف این رنگ ها از سبز ، سفید ، قهوه ای، بنفش ، نارنجی ، قرمز ، خاکستری و… می باشد.

مجموعه تجارت فلز  ارائه کننده به روزترین قیمت ورق سیاه، قیمت ورق روغنی و فولاد MO40 و نیز قیمت ورق آلیاژی است.

دیدگاه کاربران

دسته بندی دانش نامه