ورود عضویت درخواست پیش فاکتور
خصوصیات فولاد ST37
فروه رشوند

خصوصیات فولاد ST37

 

خصوصیات فولاد ST37 با تغییر دما و تست عملیات حرارتی


توسعه سریع صنعت، در صنایع مختلف به ویژه صنعت ماشین آلات باعث توسعه فناوری و تولید مواد اولیه می شود. یکی از مواد اولیه ای که در صنایع کاربرد بالایی دارد فولاد ST37 می باشد.

ورق st37 دارای خواص مکانیکی بالایی می باشد که این موضوع طول عمر محصولات تولید شده از آن را افزایش می دهد. برای افزایش خواص مکانیکی محصولات فولادی، از عملیات حرارتی استفاده می شود.  شرکت تجارت فلز ارائه دهنده انواع ورق سیاه و ورق st37 است، برای اطلاع از قیمت ورق st37 و قیمت ورق a516 به صفحه این محصول مراجعه کنید.
ورق ST37 معادل AISI 1045 دارای ترکیب شیمیایی با عناصر 0.5% C، 0.8%Mn، 0.3%Si، یکی از فولاد های تولید شده برای ساخت قطعات مختلف ماشینکاری است.
یکی از فرایند های سخت کاری، کربن دهی نام دارد که منجر به بهبود خواص مکانیکی ورق ST37 مانند افزایش سختی سطح و افزایش مقاومت به سایش در برابر سطوح تماس می شود.
در فرایند کربن دهی، میزان کربن موجود در سطح باید مابین 0.8-0.9% باشد زیرا اگر میزان کربن سطح به مقادیر بالاتری برسد، موجب می شود تا سطح ورق بافت لایه ای پیدا کند و بر خلاف هدف اصلی، سختی سطحی فولاد کاهش یابد.
عملیات حرارتی از دیگر فرایند هایی است که برای سخت کاری استفاده می شود. در این روش فولاد را تا دمایی بالا تر از دمای بحرانی، گرم می کنند و سپس برای مدتی نسبتا طولانی دما را ثابت نگه می دارند. بعد از این مرحله معمولا ورق سیاه یا st37 را در روغن، آب و یا محلول آب و نمک قرار می دهند که بستگی به نوع استفاده از فولاد و درصد سختی مورد نیاز دارد.

تست ماده اولیه ورق st37

این مقاله در فوریه سال 2018 بعد از آزمایش های انجام شده در آزمایشگاه فیزیک- مکانیک هارپان مدان جمع آوری شده است. ماده اولیه که ورق ST37 می باشد 6 بار مورد تست قرار گرفت. 

جدول خواص st37
تست 1: نمونه اول تحت عملیات حرارتی از 40 درجه سانتی گراد تا 800 درجه سانتی گراد قرار می گیرد. بعد از 33 دقیقه رفتاری که از خود نشان میدهد، ابتدا ورق به رنگ قرمز می شود سپس آبی و پس از سرد کردن توسط خاکستر آب، به رنگ قهوه ای می شود.
تست 2: نمونه دوم تحت عملیات حرارتی از 600 درجه سانتی گراد تا 800 درجه سانتی گراد قرار می گیرد. بعد از 5 دقیقه رفتاری که از خود نشان میدهد، ابتدا ورق به رنگ قرمز می شود سپس آبی و پس از سرد کردن توسط آب، به رنگ خاکستری مایل به قهوه ای می شود.
تست 3: نمونه سوم تحت عملیات حرارتی از 700 درجه سانتی گراد تا 800 درجه سانتی گراد قرار می گیرد. بعد از 2 دقیقه توسط آب سرد می شود و بعد از سرد شدن، از رنگ خاکستری به رنگ قهوه ای مایل می شود.
تست 4: نمونه چهارم تحت عملیات حرارتی از 40 درجه سانتی گراد تا 800 درجه سانتی گراد قرار می گیرد. بعد از 33 دقیقه رفتاری که از خود نشان میدهد، ابتدا ورق به رنگ قرمز می شود سپس آبی و پس از سرد کردن توسط روغن روان کننده مواد، تیره می شود.
تست 5: نمونه 5 تحت عملیات حرارتی از 600 درجه سانتی گراد تا 800 درجه سانتی گراد قرار می گیرد. بعد از 5 دقیقه رفتاری که از خود نشان میدهد، ابتدا ورق به رنگ قرمز می شود سپس آبی و پس از سرد کردن توسط روغن روان کننده مواد، به رنگ تیره مایل به سیاه تبدیل می شود.
تست 6: تحت عملیات حرارتی از 700 درجه سانتی گراد تا 800 درجه سانتی گراد قرار می گیرد. بعد از 2 دقیقه توسط روغن روان کننده مواد سرد می شود و بعد از سرد شدن، به طیف رنگی سیاه می رسد.
 

با توجه به آزمایشی که انجام شد، نمونه هایی که با آب شسته می شوند در انتها دارای رنگ قهوه ای و نمونه هایی که با روغن روان کننده شسته می شوند به رنگ مشکی می شوند. برای خرید ورق سیاه به صفحه  قیمت ورق سیاه و فولاد مخصوص به صفحه فروش فولاد vcn150 مراجعه کنید.

هر 6 نمونه در ابتدا دارای آنالیز شیمیایی یکسانی بوده اند اما نمونه هایی با روغن روان کار شسته شده اند کربونیزه شده اند و در واقع سخت کاری رویشان انجام شده است.

نمودار تغییر دما در ورق st37
 

دیدگاه کاربران

دسته بندی دانش نامه