ورود عضویت درخواست پیش فاکتور
جوشکاری ورق گالوانیزه
تجارت فلز

جوشکاری ورق گالوانیزه

جوشکاری محصولات فولادی به خصوص انواع ورق فولادی به مهارت های خاصی نیاز دارد. در بعضی مورد ها به ویژه جوشکاری با مشکلات زیادی در میان جوشکاری ورق گالوانیزه مواجه می شوند. به همین دلیل توصیه می شود که نکاتی که در اجرا در حین اجرای جوشکاری فولاد های گالوانیزه به صورت اصولی رعایت می شود. از سوی دیگر در برخی امکانات نصب هیچ گونه اتصالاتی به جز جوشکاری ندارد. در چنین حالتی باید دقت کرد که میزان گرم شدن فلزها از نوع سبک و یا نازک ممکن است دلیل به وجود آمدن سوراخ در سطح فلز شود. این موضوع قابل ذکر می باشد که کیفیت ورق در کیفیت جو حاکم تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

ورق گالوانیزه کارخانه فولاد مبارکه از جمله مهم ترین و بهترین ورق آهنی را در سطح بازار داخلی دارا می باشد. 

نکاتی برای جوشکاری ورق گالوانیزه

در حال حاضر سوال اینجا می باشد که در این شرایط جوشکاری ورق گالوانیزه نازک را چگونه انجام دهیم؟ در ادامه این بحث علاوه بر آموزش و نحوه جوشکاری فولاد گالوانیزه و معرفی انواع الکترودهای مخصوص، به شرح زیر موضوع را مورد بررسی قرار می دهیم.

سرعت دمای جوشکاری

پیش تر نیز ذکر شده است که در صورت وارد کردن حرارت دمایی بالا به سطح ورق گالوانیزه امکان دارد سوراخ هایی بر رو سطح ورق به وجود بیاید و از سوی دیگر کیفیت جوشکاری نیز کاهش یابد و انرژی که برای جوشکاری خرج شده نیز  اتلاف شود. به همین خاطر سرعت و دمای وارد شده از نظر فنی بسیار مورد اهمیت می باشد. برای جوشکاری ورق های  گالوانیزه به خصوص ورق های گالوانیزه که دارای سطح نازک تری نسبت به سایر قطعات فولادی می باشند، باید از الکترود با سرعت بسیار بالایی استفاده کرد.

استفاده از روش قوس الکتریکی

از سوی دیگر باید توجه کرد که جوشکاری به روش قوس الکتریکی نیاز می باشد. دستگاه و مهارت های فنی جوشکار می باشد بخشی از کیفیت های جوش هم وابسته به دستگاه استفاده شده در هنگام عملیات جوشکاری قطعه هایی از جنس فولاد می باشد به خصوص زمان که جوشکاری به علت وجود گاز آرگان صورت می پذیرد. بعضی تجهیزات این امکان را با ما می دهند که فرایند موجو به حالت نیمه اتوماتیک صورت خواهد پذیرفت که اصولا نقطه یا درزی که جوشکاری انجام شده است در چنین مواقع و حالت هایی دارای کیفیت قابل قبول خواهند بود.

انتخاب دستگاه های جوشکاری مناسب

ابزار و دستگاه های بسیار متفاوتی برای جوشکاری ورق گالوانیزه در بازار پیدا می شود اما هر چه از میزان و ضخامت ورق گالوانیزه یا محصولات فولادی کم شود، به نسبت آن در انتخاب ابزار آلات جوشکاری نیز با محدودیت مواجه خواهیم شد که به صورتی که برای جوشکاری در ورق گالوانیزه نازک، تعداد محدودی از ابزار آلات در دسترس می باشد. ضخامت با قیمت ورق گالوانیزه  ارتباط دارد.

کاربردهای جوشکاری ورق گالوانیزه

 این جوشکاری در بین صنایع بسیاری کاربرد دارد. در موارد زیر به بخشی از این صنایع اشاره شده است.

 

  • صنعت خودروسازی و جوشکاری های مربوطه
  • ساخت و ساز
  • هواپیماسازی
  •  حمل ونقل
  • و…

این سوال پیش می آید که استفاده از اتصالات مطلوب است یه خیر؟ با توجه به ماهیت اصلی محصولات، می توان شیوه جوشکاری و یا اتصالاتی غیر جوشی مناسب را پیدا کنند. برای جوشکاری مخزن های فولادی نیز شرایط به همین صورت است که قبل تر ذکر شد و با توجه به نوع ضخامت ورق گالوانیزه باید الکترود و دستگاه های مربوط به جوشکاری درخور محصولات را انتخاب و سپس با رعایت اصول اصلی و ضوابط کلی عملیات، جوشکاری آغاز می شود.

برای خرید و اطلاع ازقیمت ورق a516 ، لوله استیل 304 و قیمت فولاد MO40 با کارشناسان تجارت فلز در ارتباط باشید.

دیدگاه کاربران

دسته بندی دانش نامه