ورود عضویت درخواست پیش فاکتور
تولید کنندگان شمش فولادی در ایران
تجارت فلز

تولید کنندگان شمش فولادی در ایران

شمش فولادی یکی از محصولات مهمی است که خرید کیفیت مرغوب آن یکی از دغدغه های خریداران می باشد. ایران به عنوان یکی از تولید کنندگان اصلی در تولید شمش های فولادی است و دارای رتبه سیزدهم در جهان می باشد.
صنعت تولید شمش در ایران جزء دومین صنایع مهم می باشد که دارای بیشترین تولید می باشد. چین نیز یکی دیگر از تولید کنندگان شمش می باشد.


بزرگترین تولید کنندگان شمش فولادی در ایران


 فولاد مبارکه اصفهان

شرکت فولاد مبارکه اصفهان امروزه به عنوان یکی از تولید کنندگان شمش و دارای ظرفیت تولید بسیار بالا از جمله مهم ترین کارخانه ها به حساب می آید. این خط تولید توسط آقای هاشمی رفسنجانی در زمان ریاست جمهوری وقت، افتتاح شد. تولید این کارخانه میلیون ها  تن در سال می باشد. میزان بسیار بالایی از تولید ایران را پوشش می دهند. شرکت فولاد مبارکه در جنوب غربی شهر اصفهان می باشد و مساحت بالایی دارد.

محصولات شرکت فولاد مبارکه اصفهان، شامل لوله های نفت و گاز ، ورق آجدار، ورق گالوانیزه و… می باشد. امروزه این شرکت یکی از بزرگ ترین و از تولید کنندگان قدر در واحد های صنعتی در کشور هستند که میزان بسیار قابل توجهی از تولیدات خود را صادر می کنند.


شرکت ذوب آهن اصفهان

شرکت ذوب آهن به عنوان مادر صنعت به حساب می آید که به عنوان بزرگ ترین و همچنین اولین کارخانه تولید فولاد ساختمانی در ایران می باشد. کارخانه ذوب آهن اصفهان در تولید بعضی از محصولات از جمله شمش به عنوان بزرگ ترین تولید کننده در خاورمیانه می باشد، مانند محصولات فولادی. کارخانه در سال ۱۳۵۰  به بهره برداری رسیده است.

این کارخانه نیز در جنوب غربی استان اصفهان قرار گرفته است و از آن جا که شرکت ذوب آهن اصفهان جزء اولین ها این صنعت بوده است در نتیجه به عنوان  مادر صنعت فولاد لقب دارد. محصولات کارخانه به ۲۳ کشور در دنیا از جمله آسیایی ، آفریقایی ، اروپایی صادر می شود. از عمده تولیدات این کارخانه تیرآهن بال نیم پهن موازی و بال پهن موازی می باشد. همچنین میلگردهای آجدار و ساده ، نبشی و ناودانی از دیگر محصولات می باشد. این کارخانه تولید کننده بسیار قوی در شمش نیز می باشد. محصولات این کارخانه در پروژه های بسیار مهم و عظیمی استفاده شده.

فولاد خوزستان

عملیات احداث و ساخت مجتمع فولاد خوزستان از سال ۱۳۵۳ شروع شده است اما به علت پیروزی انقلاب 57 و جنگ، افتتاح آن به تعویق افتاد بود تا که در فروردین  سال 1368 خورشیدی توسط رئیس جمهور افتتاح شده و آغاز به کار کرد است. فولاد خوزستان که روش کوره قوس الکتریکی را برای اولین بار در کشور به اجرا در آورده است، از اولین کارخانه ها به عنوان تولید کننده به صورت قوس الکتریکی می باشد.

شرکت در استان خوزستان واقع می باشد و در نزدیکی شهر اهواز قرار گرفته است. ظرفیت تولید مجتمع در حدود 4 میلیون تن است. این مجتمع به عنوان یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان شمش فولاد و قطب تولید فولاد خام در کشور شناخته شده است.

برای دریافت قیمت ورق گالوانیزه، قیمت ورق روغنی ، قیمت ورق سیاه و قیمت ورق st37 به صفحات این محصولات مراجعه نمایید یا با شماره تماس های موجود در سایت تماس بگیرید.
 

دیدگاه کاربران

دسته بندی دانش نامه