ورود عضویت درخواست پیش فاکتور
تولید پروفیل از ورق
تجارت فلز

تولید پروفیل از ورق

پروفیل های  فولادی دارای  ساختاری می باشند که به دلیل ویژگی های  مختلفی که دارا هستند به طور مثال ارتفاع مختلف و ضخامت مختلف که در پروفیل ها مطرح می باشد.

مهندسین عمران و سازه می توانند از انواع پروفیل ها در تولید سازه های مختلف در ساختمان های صنعتی و با توجه به میزان تقاضا در طراحی انواع سازه ها استفاده کنند. 


پروفیل ها به روش نورد گرم یا نورد سرد ساخته میشوند که هر یک دارای خواص و ویژگی هایی هستند، تولید پروفیل معمولا از ورق روغنی انجام میشود، و قیمت ورق روغنی و همچنین قیمت ورق s37 به طور مستقیم بر قیمت این مقطع فولادی تاثیر میگذارد.


پروفیل های ذوزنقه ای یکی از اعضای ساختاری فولادی و بزرگ می باشد که به کمک شکل و ابعاد پروفیل و ضخامت آن ها، قابلیت تحمل بار زیاد خود را حفظ می کند. 


تولیدکنندگان تقریبا 60 نوع پروفیل را که دارای ارتفاع های مختلف هستند می سازند. پروفیل ها اجزاء اصلی می باشند که به عنوان پوسته داخل در سازه های دیواری به صورت دوگانه استفاده می شود.

امروزه آنها در دیوارها عملا استفاده میشوند، هر چند که به صورت کلی برای استفاده در سقف طراحی شده است و فرآیند تولید به دو روش سرد و گرم ارائه می شوند.

پیشنهاد مطالعه: لوله استیل 304

در کارخانه های ساخت پروفیل، نواری از جنس فولاد به صورت صاف و به حالت مداوم در اطراف محور اصلی فرم دهی می شود و در محور طولی برای تولید لوله  به دور خود مورد استفاده استفاده قرار می گیرد.

این کار با حرکت دادن تسمه از غلطک  انجام می شود. 


لبه به صورت نوار توسط فرکانس  القایی بالا  حرارت داده می شوند و به  طریق جوشکاری اصطکاکی  به هم جوش داده می شوند و پس از جوشکاری از طریق جوش غلطک به علت ایجاد یک جوش مناسب دوباره طولی پیوسته می شود و بدون افزودن فلز پرکننده تکمیل می گردد. پس ازخنک شدن درز جوش پرداخت انجام می گردد


در انتها از طریق مجموعه ای از رول هایی که برش دهنده می باشند، شکل دهنده و عبور داده می شود که در آن سرد می شود و به یک بخش، مربع و یا مستطیل شکل تبدیل می شود.

 

مراحل تولید پروفیل از ورق


فرآیند جوش قالب فرم دهی به صورت تدریجی که نوار تخت را شکل می دهند

 

  1. با تشکیل دو گوشه 
  2. مقطع به صورت مربع و یا لوله و یا مستطیل 


در دستگاه فرم دهی به حالت اولیه به وجود می آید. گوشه ها به روش های مختلف فرم دهی می شوند.عملیات نورد سرد طوری  صورت نگرفته است که هنگامی که پروفیل نزدیک به شکل گیری نهایی می باشد و به اندازه آن ها می باشد.

پروفیل در تماس با بیشترین فرکانس های جوشکاری  می شود. سپس خنک می شود و توسط ایستگاه های اندازگیری که ابعاد نهایی لوله را می سنجند، عبور داده می شود و به سایز های مورد نظر برش داده می شوند.


پروفیل هایی که به صورت توخالی می باشد و در صنعت ساخت و ساز، مهندسی مکانیک و یا مهندسی خودرو، هوا فضا و سایر صنایعی که وجود دارند، استفاده می شود.

بدون آن، ساختن ساختمان های امروز غیرممکن بوده است و برخی از راه حل های مکانیکی و فنی به سختی امکان پذیر می باشد.


روش تولید پروفیل به صورت توخالی از نورد گرم ساخته شده است و بسیار متفاوت می باشد. نهایتا منجر به تفاوت های بسیار زیادی در تحمل کردن فشار و خواص مکانیکی متفاوت می شود و تنها در نگاه اول یک پروفیل توخالی می باشد.

در پایان شاید مطالعه و اطلاع از شرایط خرید لوله استیل 304 و قیمت فولاد MO40 و ورق ضد سایش برایتان جالب باشد که ما در این خصوص در سایت تجارت فلز برایتان فراهم آورده ایم.

 

دیدگاه کاربران

دسته بندی دانش نامه