ورود عضویت درخواست پیش فاکتور
تولید ورق گالوانیزه و ورق رنگی
تجارت فلز

تولید ورق گالوانیزه و ورق رنگی

ورق گالوانیزه به علت مقاومت بالا در مقابل خوردگی کاربرد وسیع در صنایع مختلف و به خصوص صنعت خودرو پیدا کرده است. در حالت کلی، پوشش های روی از موثرترین و اقتصادی ترین شیوه های محافظت به خوردگی از فولاد کم کربن در مقابل خوردگی دارند.

روش گالوانیزه به روش گرم و سرد بیشترین کاربرد را در صنعت های مختلف دارد. در گالوانیزه گرم به علت هزینه پایین تری که نسبت به تولید به صورت نورد سرد را دارد و کاربرد و محافظت به خوردی بیشتری داشته و بالا ترین حجم تولید را دارد.  برای دریافت قیمت ورق گالوانیزه به صفحه این محصول مراجعه کنید.

فولادهای گالوانیزه دارای ترکیب شیمیایی مناسب از خواصی مانند استحکام بسیار بالا، شکل پذیری مناسب، مقاومت به خوردگی بالا، زیبایی ظاهری، وزن سبک، بازیافت و هزینه تولید به نسبت پایین تری می باشند و با توجه به ویژگی های گفته شده، استفاده از فولاد گالوانیزه  در صنعت های مختلف مثل خودروسازی، لوازم خانگی و ساخت سازه های ساختمانی به عنوان متریال اولیه مورد توجه قرار می گیرد.

 

روش گالوانیزه گرم


گالوانیزه گرم به طور سه مرحله صورت تقسیم می شود که هر یک از مراحل می تواند از مرحله های دیگر تشکیل شده باشد. این مراحل عبارتند از:

 

  • آماده سازی
  • گالوانیزه نمودن
  • عملیات تکمیلی

الف) آماده سازی


در مرحله آماده سازی فرآیند گالوانیزه باید آماده شود. به این منظور از سطح ورق چربی زدایی و شست و شو صورت می پذیرد.


ب) فرآیند گالوانیزه


در مرحله گالوانیزه، ورق باید در حمامی از روی که تهیه شده، براساس کاربرد نهایی و برای مدت زمان مشخصی و همچنین با دما مشخص انجام گیرد. واکنش های شیمیایی صورت می گیرد و از لایه های آلیاژی تشکیل و در پایان نیز با شرایطی تحت کنترل قطعه سرد می شود.


ج) عملیات تکمیلی


در مرحله تکمیلی و نهایی در ارتباط با ورق های تولید شده مورد نظر قرار می گیرد. از جمله عملیات های تکمیلی می توان به برداشت عنصر روی از سطح قطعاتی که معیوب می باشند، بازیابی روی از سرباره و خنثی اسید باقی مانده ورق های گالوانیزه شده اشاره کرد.

 

تولید ورق


تولید ورق رنگی


بیشترین توليد ورق رنگي در مجتمع فولاد مبارکه اصفهان در امتداد تولید ورق گالوانيزه واقع است و به حالت پوشش دهي با غلتك طراحي شده است . از مزیت های اين خط ، سرعت بالا و مصرف رنگ پایین و همچنین سازگاري با محيط زيست است.


برای آسيب ندیدن رنگ ، لايه از متریال پلي اتيلن و يا پلي پروپيلن روي سطح ورق چسبانده شده و ورق گالوانیزه بعد از بسته بندي های انجام شده به بازار عرضه مي شود . با استفاده از تجهيزاتی به نام لمینیت امکان اعمال فيلم از جنس PVC  بر روی سطح ورق به عنوان نهايي محصول  وجود خواهد داشت. ورقی که در تولید لوازم خانگي مورد استفاده قرار میگیرد از قبیل ساخت درب يخچال کاربرد دارد .

  • صنعت ساختماني : بدنه و سقف انبار و كارگاه، نماي داخلي و خارجي ساختمانها 
  • لوازم خانگي : بدنه خارجی لوازم مانند یخچال و لباس شویی، آبگرمكن ها و اجاق گاز
  • صنعت فلزي : كابينت های فلزی، تجهيزات اداري ، پارتيشن ها ، بدنه های کامپيوتر …

برای دریافت قیمت ورق سیاه، قیمت ورق st37 و قیمت ورق روغنی با کارشناسان فروش تجارت فلز با شماره  021-49143 تماس بگیرید.

دیدگاه کاربران

دسته بندی دانش نامه