ورود عضویت درخواست پیش فاکتور
تولید لوله مبلی از ورق روغنی
تجارت فلز

تولید لوله مبلی از ورق روغنی


در صنایع مختلف از لوله مبلی استفاده می شود. یکی از صنعت ها، صنعت ساختمانی می باشد. تولید و ساخت، حضور بسیار زیاد لوله مبلی در بازار بسیار قابل توجه می باشد و مورد توجه بازار لوله قرار گرفته است. به دلایل مختلفی که در این مبحث با آن می پردازیم، به توضیحاتی راجع به این موضوع می باشد که می توان فهمید که این محصول چگونه در بازار صنایع این گسترش را پیدا کرده است و در حال حاضر تمامی بازار را در دست گرفته است. 
لوله و پروفیل در صنایع مختلفی کاربرد دارد و در این بخش لوله مبلی یکی از مقاطع مهم با متریالی از ورق روغنی می باشد و از پرکاربرد ترین محصولات به حساب می آید. 


این محصول به علت مقاومت بالای آن استفاده چشمگیری در صنایع مختلف و پر اهمیت می باشد. لوله مبلی از یکی از انواع مقاطع ورق یا همان ورق روغنی که با نورد سرد نیز شناخته می شود، تولید می شود .  و با بالارفتن قیمت ورق روغنی قیمت این محصول هم بالا میرود.

خواص لوله مبلی


از خصوصیت های بسیار مهم و از قابلیت های لوله مبلی می توان به آن اشاره کرد، دقت از نظر ابعادی مطلوب و در قطر و ضخامت تولید شده آن ها است . 


فرم پذیری بسیار عالی در خمکاری و کشش


نقطه جوش پذیری این محصول فوق العاده دارای اهمیت می باشد. از دیگر ویژگی های این محصولات که پیش تر به آن اشاره شده است،  فرم پذیری بسیار عالی در خمکاری و کشش این لوله مبلی ها است که  کیفیت مطلوب و خاصیت آبکاری نیز دارا می باشد. برای تغییر در مقطع های لوله از طریق عبور دادن، از قالب صورت می پذیرد. 

این روش ابتدا یک قالب که سوراخی در داخل آن به شکل مقطع های درخواستی می باشد و لوله ها ابتدا کوبیده شده و در مرحله بعدی بوسیله دستگاه کشش از این قالب عبور داده می شود و باعث تغییر مقطع لوله می گردد.
یکی از نکته های مهم این است که عمل کشش از فرآیندهای سردکاری به حساب می آید و در قبال آن مقاومت به خمش لوله های مبلی و یا پروفیل را بالا می برد ، از این رو گاهی اوقات لازم است برای رسیدن به خواص مطلوب تر قطعه از عملیات حرارتی به عنوان یکی از فرآیند های مکمل استفاده شود. 

کیفیت سطحی بسیار خوب

در صنعت کشش به صورت سرد در مقایسه با فرآیند های دیگر شکل دادن به مقطع می تواند ویژگی هایی را بر شمارد از جمله کیفیت سطحی بسیار خوب گوشه هایی دقیق، دقت ابعادی مطلوب با کاهش هزینه های تولید و یا مصرف انرژی کمتر و تولید سریعتر در زمان پایین تر که در اصل کشش سرد به علت خصوصیات مطلوبی که دارد و به آن پرداخته شده است.

کاربردهای لوله مبلی

استفاده بسیار گسترده در صنایع مانند صنعت خودرو سازی صنعت اصلحه سازی صنعت کشاورزی و ساخت دستگاههای صنعتی مانند ریل و صنعت در و پنجره و قفل همراه با این عملیات برش اولین و مهمترین فرآیند صنعتی به شمار می آید. که روی تمام لوله ها پس از خرید انجام می شود و بدون شک دارای کیفیت به شدت بالایی از نظر فرآیندهای بعدی و در نهایت از نظر کیفیت محصول نهایی تولید شده تأثیرگذار می باشد.

یکی از خواص لوله مبلی و از مهم ترین خواص لوله مبلی، سبک بودن لوله مبلی و همچنین داشتن قابليت خم كاري بسیار بالا در صنایع صنعتي و ساختمانی و صنايع خودروسازي و حتی دوچرخه سازي و دیگر صنعت ها کاربردهای فروانی دارند.

 در صنایع مبلمان و صندلی و ساخت کانکس های موجود و یا ساخت کانتینر و در بعضی لوازم خانگی این نوع لوله به کار برده می شوند.
 

دیدگاه کاربران

دسته بندی دانش نامه