ورود عضویت درخواست پیش فاکتور
تفاوت ورق و تسمه
تجارت فلز

تفاوت ورق و تسمه


ورق و تسمه از مقاطعی به حساب می آید که در صنایع ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد و با توجه به کاربرد، استحکام، ویژگی های مود نیاز و محل استفاده مورد بررسی قرار می گیرد. 
تسمه به صورت برش از روی انواع ورق صورت می گیرد. برش ها به صورت صاف و یکسان انجام می گیرد. 

 

روش های تولید تسمه

 

تسمه ها به دو دسته نوردی و ماشین کاری تقسیم می شوند. تسمه نوردی از ضایعات آهن زمانی که ذوب می شوند تولید می شود. ضخامت این تسمه ها معمولا متغیر است. در روش ماشین کاری، تسمه ها از ورق فابریک برش می خورد. این تسمه ها 6 متری می باشد. تسمه ماشین کاری قبل از ماشین کاری دارای لبه هایی می باشد و به دلیل اینکه همانند تسمه فابریک باشد، ماشین کاری انجام می شود و لبه ها گرد می شود.

تسمه های ماشین کاری از تسمه های نوردی گران تر می باشند اما دارای کیفیت بسیار بالا تر و بهتری هستند . کاربردهای بسیار زیادی از تسمه می شود. یکی از کاربرد ها برای سطح پله ها و پوشش کف می باشد.
تسمه ها جنس های متفاوتی دارند. از جمله متریال هایی که در ابعاد تسمه نیز موجود می باشد می توان آهن، استیل، فولاد، گالوانیزه، آلیاژی، آلومینیوم و ...اشاره کرد. تسمه ها در ساخت کارخانه ها، تولیدی ها، در صنایع سرامیک سازی، صنعت شیشه سازی، چوب و MDF کاربرد بسیار بالایی دارد. 


تولید ورق های فولادی


ورق در متریال و ابعاد مختلفی تولید می شود. فولاد های ساختمانی، فولاد های ضد زنگ و ... ساخته می شود. این متریال ها انواع مختلفی داردند مانند:

تمامی ورق ها در ابعاد و ضخامت های مختلف در انواع صنایع کاربرد دارد مانند صنایع ساختمانی، خودروسازی، تانکر سازی، لوازم خانگی، صنایع سازه هواپیما، کشتی سازی و ...

تسمه و ورق در زمینه های مختلفی با یک دیگر تفاوت دارند یکی از تفاوت ها در نحوه به کار گیری این دو محصول می باشد. از تسمه در مواردی مورد استفاده می شود که نیاز به استحکام و مقاومت بالا است. تسمه و ورق هر دو به صورت نوردی تولید می شوند که بسته به نوع محصول مراحل و دمایی که نورد انجام می شود با یکدیگر متفاوت می باشد. هر دو محصول دارای ضخامت های متفاوتی می باشند.
تسمه و ورق دارای قیمت های متفاوتی می باشند. این تفاوت قیمت با توجه به نوسانات بازار و میزان عرضه و تقاضا قابل تغییر است و در بورس کالا این تغییر قیمت مورد بررسی قرار می گیرد. برای اطلاع از قیمت ورق st37 ، قیمت ورق گالوانیزه و قیمت ورق آلیاژی به صفحه این محصولات مراجعه نمایید.
شرکت تجارت فلز در خرید و فروش ورق و تسمه های ماشینکاری، فابریک و نوردی با بررسی دقیق قیمت ها و با تیم کارشناسان مجرب پاسخگوی نیاز های شما عزیزان می باشد.
با تماس به شماره 49143 با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاه کاربران

دسته بندی دانش نامه