ورود عضویت درخواست پیش فاکتور
تاثیر افزایش قیمت مقاطع فولادی بر صنایع
تجارت فلز

تاثیر افزایش قیمت مقاطع فولادی بر صنایع

افزایش قیمت ورق های فولادی تاثیر به سزایی در صنایع دارد. از مهم ترین تاثیرات میزان افزایش قیمت تولید در صنایع مختلف می باشد. ورق های فولادی از مهم ترین مواد اولیه صنایع مختلف به حساب می آید.

قیمت ورق سیاه  در روز های اخیر با افزایش بسیار زیادی همراه است و درخواست ورق سیاه ST37  در بورس کالا با افزایش قیمت روبه رو است و همچنین درخواست ورق برای ساخت پروفیل در بازار با افزایش روبه رو است و به علت اینکه نرخ ارز نیز در این روز ها با افزایش روبه رو بوده است.

همچنین تقاضای ورق سرد مانند ورق گالوانیزه نیز در بازار وضعیت خوبی داشته است و تقاضای بالایی در بورس نیز دارد. همین موضوع باعث شده تا قیمت ورق گالوانیزه نیز افزایش یابد. البته لازم به ذکر است افزایش قیمت ورق گالوانیزه بی تاثیر از  ورق سیاه نیست و یکی از دلایل افزایش قیمت شمش ورق می باشد.

قیمت ورق روغنی نیز به نظر می رسد  با افزایش قیمت محصولات گرم و پایه شمش، به نظر می رسد نسبت به هفته های قبل در محصولاتی با نورد سرد تولید شده اند خرید پر رونقی داشته باشیم زیرا قیمت ورق سرد به قیمت ورق آلیاژی نزدیک شده و افزایش استفاده در صنایع مختلف را پیدا کرده است. زیرا ورق سرد در صنایع مختلف استفاده می شود و مقاومت به خوردگی بالایی دارد.

قیمت فولاد گالوانیزه به صورت وارداتی بسیار بیشتر از تولید داخل کشور است به همین دلیل بیشتر خرید ها از تولید کنندگان داخلی ورق سرد می باشد و همین موضوع موجب افزایش صنعت تولید محصولاتی که با نورد سرد ساخته می شوند است و در نتیجه تأمین از داخل کشور بسیار منطقی تر از بار های وارداتی است.


 قیمت ورق رنگی و در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد و تقاضا در این صنایع بسیار زیاد می باشد،  از عرضه است و احتمال افزایش دوباره قیمت این ورق و حتی ورق هایی که نورد گرم انجام می شود بسیار بالا است. مخصوصا در ورق های قلع اندود افزایش 10 درصدی قیمت اصلا دور از ذهن نمی باشد.


در روز های پیش میزان تقاضا برای ورق های گرم که دارای ضخامت های بالایی می باشند و ورق هایی که دارای ضخامت کم می باشند بسیار بالا است و این افزایش قیمت رو به افزایش می باشد. هرچند که میزان عرضه از میزان تقاضا کمتر می باشد، و میزان تقاضا بالا است، به احتمال زیاد با رقابت قیمتی بیشتری کد روز های اخیر روبهرو خواهیم بود. 


فولاد مباركه در بورس هفته گذشته با افزايش روبه رو بوده است و همه فعالیت های بازار و افزايش قیمت ورق سرد قطعي است.


لازم به ذکر است که عرضه ورق گرم در ماه گذشته با کاهش روبه رو بوده و همین موضوع نیز تاثیر بسیار زیادی بر بازار گذاشته است. 


در میان تمام گفته ها راجع به بورس کالا و میزان کاهش و افزایش عرضه و تقاضا در ماه های اخیر بازار دجار تحریم ها و فشار های اقتصادی قرار گرفته و همین موضوع باعث شده تا میزان تولیدات در صتایع مختلف کاهش یابد. همچنین نوسانات ارزی نیز بسیار تاثیر گذار بوده است.


 

دیدگاه کاربران

دسته بندی دانش نامه