ورود عضویت درخواست پیش فاکتور
بهترین ورق گالوانیزه در ایران
تجارت فلز

بهترین ورق گالوانیزه در ایران

همان طور که در مقالات "کاربرد ورق گالوانیزه در صنعت خودرو" و "معرفی 3 نوع ورق پرکاربرد"  و "ورق گالوانیزه ذوزنقه ای" و "ورق کرکره ای گالوانیزه " ذکر شد، ورق گالوانیزه به دلیل استحکام بالا، سبکی، شکل پذیری مناسب و بخصوص مقاومت بالا در برابر خوردگی یکی از پرکاربردترین و پرمصرف ترین ورق ها در صنایع مختلف از جمله خودروسازی، لوازم خانگی، صنایع برقی (پانل ها و تابلوهای برق، سینی کابل)، کشتی سازی، ساخت کانتینر و ... می باشد و تقاضای سالانه بسیار بالایی دارد. ورق های موجود در بازار عمدتا محصولات تولید داخل می باشند. برای دریافت قیمت ورق گالوانیزه از هر یک از این کارخانه ها با کارشناسان تجارت فلز تماس بگیرید.
این ورق از جمله ورق های سرد می باشد که با استفاده از پوشاندن سطح ورق روغنی با لایه ای از فلز روی با روش هایی مانند غوطه وری گرم و یا الکترولیز و ... تولید می شود. این محصول در ضخامت های 0.25 تا 2 میل به صورت کلاف و شیت با عرض 1و 1.25 متر در بازار عرضه می شود. از جمله تولید کنندگان این محصول می توان به شرکت فولاد مبارکه اصفهان (تاراز و شهرکرد)، شرکت صنایع هفت الماس و امیرکبیر کاشان و ... اشاره کرد.

 

کارخانه تولید کننده ورق گالوانیزه

شرکت فولاد مبارکه

ورق های تولیدی شرکت فولاد مبارکه با روش غوطه وری گرم پیوسته تولید می شوند. ضخامت محصولات تولیدی این کارخانه بین 0.25 تا 2 میلیمتر و عرض محصولات بین 750 تا 1510 میلیمتر می باشد، محصولات تولیدی این کارخانه به صورت کلاف های 3 تا 20 تنی می باشد و ظرفیت این کارخانه 200 هزار تن در سال می باشد.

شرکت صنایع هفت الماس

ورق های شرکت صنایع هفت الماس در محدوده ی 0.3 تا 2 میلی متر و در عرض های 1 و 1.25 متر می باشد. محصولات این شرکت نیز به صورت رول با وزن های متفاوت و همچنین به صورت برش خورده به بازار عرضه می شود.

شرکت فولاد امیرکبیر کاشان

در شرکت فولاد امیرکبیر کاشان نیز ورق با روش غوطه وری گرم و به صورت مداوم تولید می شود. ورق های محصول این شرکت از ضخامت 0.25 تا 1.5 میل در عرض های 1 و 1.25 متر می باشد. این شرکت نیز محصولات خود را به صورت رول و شیت به بازار عرضه می کند.

کارخانه ورق خودرو شهرکرد

ورق گالوانیزه معروف به شهرکرد در کارخانه ورق خودرو شهرکرد تولید می شود. هدف از تاسیس این شرکت تولید ورق برای صنایع خودرویی که کیفیت ورق در آن ها بسیار مهم است می باشد. ورق های این کارخانه کیفیت بالایی داشته و با محصولات وارداتی برابری می کنند و قابلیت جایگزینی با آن ها را دارند و از نظر قیمتی نیز قیمت پایین تری دارند. ماده اولیه مصرفی در این کارخانه از شرکت فولاد مبارکه تامین می شود.

شرکت صنایع ورق های پوشش دار تاراز چهارمحال

یکی دیگر از کارخانه های تولیدی ورق های گالوانیزه در ایران، شرکت صنایع ورق های پوشش دار تاراز چهارمحال است. ورق های تولیدی این کارخانه نیز کیفیت بسیار بالایی داشته و به صورت رول و شیت در ضخامت های متنوع به بازار عرضه می شوند. این کارخانه نیز ورق آهن اولیه برای تولید را از شرکت فولاد مبارکه تامین می کند.
همان طور که ذکر شد ورق مورد نیاز در ایران، در کارخانه های داخلی با کیفیت مورد قبول قابل تولید می باشند و ورق های وارداتی در مواردی که کیفیت بسیار بالا مورد نیاز بوده و حساسیت کار بالا باشد استفاده می شود.

 

دیدگاه کاربران

دسته بندی دانش نامه