ورود عضویت درخواست پیش فاکتور
برترین تولیدکنندگان لوله مانیسمان در ایران
تجارت فلز

برترین تولیدکنندگان لوله مانیسمان در ایران

لوله ها به صورت عمده به دو گروه لوله های درز دار و بدون درز یا همان مانیسمان تقسیم می شوند. لوله های مانیسمان همان طور که از نام آن ها پیداست لوله های بدون درز بوده و به روش کشش و نورد میلگرد یا چهار گوش فولادی تولید می شوند و به دلیل نداشتن درز، تحمل فشار بالاتری داشته و برای انتقال سیالات کیفیت بالاتری دارد. قیمت لوله مانیسمان، به دلیل فرآیند پیچیده تر تولید نسبت به لوله هایی که درز دارند، از لوله های درزدار بسیار بالاتر می باشد.

لوله های بدون درز  در صنایع گوناگونی چون نفت و گاز، شیمیایی، پالایشگاهی و نیروگاهی  ... کاربرد بسیار گسترده ای دارند. این لوله ها در سایزهای 2/1 اینچ تا 26 اینچ در رده های مختلف 10، 20، 40، 80، 160 و ... در بازار ایران موجود می باشند.

همان طور که ذکر شد به دلیل کاربرد وسیع لوله های مانیسمان، نیاز به آن ها در بازارهای داخلی و خارجی بسیار بالا می باشد. در ایران چند شرکت لوله سازی توان تولید لوله های بدون درز را دارند ولی مقدار تولید پاسخگوی نیاز وسیع بازار داخلی به این محصول نمی باشد و درصد بالایی از مانیسمان های مورد نیاز در کشور از کشورهای دیگر به خصوص چین وارد می شود. از برندهای خارجی لوله مانیسمان در بازار ایران می توان به آرسلومتال رومانی، اینترپایپ اکراینی، توبوس اسپانیا، ام اند ار چین، لانترین چین و  جی اس تی چین و ... اشاره کرد.

در ذیل به معرفی برترین تولیدکنندگان لوله مانیسمان در ایران می پردازیم. در ایران شرکت های معدودی قابلیت تولید لوله های مانیسمان را دارند که از جمله آن ها می توان به شرکت لوله های دقیق کاوه ایرانیان و گروه ملی و صنعتی فولاد اهواز اشاره کرد.

گروه ملی و صنعتی فولاد اهواز

کارخانه لوله سازی گروه ملی و صنعتی فولاد اهواز اولین کارخانه تولید کننده لوله (بدون درز) در ایران و خاورمیانه بوده و در سال 1351 تاسیس شد و پس از نصب تجهیزات در سال 1360 راه اندازی شد. لوله های تولیدی در این کارخانه با استفاده از تکنولوژی Push Bench  و بر اساس استانداردهای ASTM، DIN ،API 5L-5CT ISIRI  و IPS از سایز 2/1 اینچ تا  5 اینچ می باشند. لوله های تولیدی گروه ملی و صنعتی فولاد اهواز مناسب برای استفاده در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی در محیط های ترش و غیر ترش می باشد.

شرکت لوله های دقیق کاوه ایرانیان

شرکت لوله های فولادی دقیق کاوه ایرانیان نیز اولین شرکت خصوصی تولید کننده لوله های بدون درز در ایران است که علاوه بر تولید لوله های بدون درز، تولید تیوب بدون درز با روش کشش سرد را نیز دارد. لوله های تولیدی این شرکت مطابق استانداردهای DIN ،JIS ،BS ،ASTM ،ASME ،API ،EN  بوده و نیز از سایز 2/1 اینچ تا 5 اینچ می باشند. لوله های تولیدی این شرکت در خطوط  انتقال نفت و گاز و مواد پالایشگاهی، خطوط شبکه گازرسانی، سیستم حمل مایعات هیدروکربنی، لوله های گاز شهری و انتقال سیالات پر فشار و ... به کار برده می شوند.

 

 

دیدگاه کاربران

دسته بندی دانش نامه