ورود عضویت درخواست پیش فاکتور
اکستروژن فلزات
تجارت فلز

اکستروژن فلزات

فرآیند اکستروژن یکی از روش‌های شکل‌دهی فلزات می‌باشد که برای ساخت قطعات فلزی بلند و مستقیم استفاده می‌شود. شکل مقطع می‌تواند جامد، مستطیل، Tشکل، Lشکل و لوله فولادی و غیره باشد. به طورکلی، فرآیند اکستروژن با فشار دادن فلز در قالب با استفاده از فشار مکانیکی یا هیدرولیکی انجام می‌شود.

فرآیند اکستروژن قادر به تولید نیروهای فشاری و برشی در متریال می‌باشد. از آنجایی که در این فرآیند، فلز تحت کشش قرار نمی‌گیرد، در نتیجه فرآیند اکستروژن تغییر شکل بسیار بالا را بدون پاره شدن می‌تواند در فلز ایجاد ‌کند. در این مقاله سعی بر آن است که بررسی جامعی بر فرآیند اکستروژن و ویژگی‌های این فرآیند داشته باشیم.

ویژگی‌های فرآیند اکستروژن

  • فرآیند اکستروژن، فرآیندی مقرون به صرفه می‌باشد زیرا نیاز به فرایند ماشین‌کاری ثانویه را به حداقل می‌رساند.
  • زبری سطح برای فولاد حدود 3 میکرومتر است(125 میکرو اینچ)، برای آلومینیوم و منیزیم -0.8 میکرومتر (30 میکرواینچ).
  • سطح مقطع: مقاطع متنوعی را می‌توان توسط این فرآیند ایجاد کرد.
  • حداقل ضخامت: برای فولاد 3 میلی‌متر (0.120 اینچ)، برای آلومینیوم و منیزیم 1 میلی‌متر (0.040 اینچ) می‌باشد. 
  • حداقل سطح مقطع: برای فولاد 250 میلی متر (0.4 اینچ) می‌باشد.
  • شعاع گوشه: 0.4 میلی متر (0.015 اینچ) برای آلومینیوم و منیزیم، برای فولاد حداقل شعاع گوشه 0.8 میلی متر (0.030 اینچ) و 4 میلی متر (0.120 اینچ) شعاع فیله است.
  • بدون فرآیند اکسیداسیون.
  • این فرآیند خواص مکانیکی خوبی ایجاد می‌کند به شرطی که دمای ایجاد شده زیر دمای تبلور مجدد باشد.

یک مثال از فرآیند اکستروژن گرم با استفاده از آلیاژ آلومینیوم به طور خلاصه در اینجا شرح داده شده است:
میله‌های پرس آلیاژی به قطعات کوچک‌تر برش داده می‌شوند و در کوره القایی تا دمای 450-500 درجه سانتی‌گراد گرم می‌شوند. سپس میله با سرعت بین 5 تا50 متر در دقیقه از طریق یک ابزار توخالی با نیروی بسیار زیاد تحت فشار قرار می‌گیرد. در نتیجه یک پروفیل تشکیل می‌شود. طول پروفیل بین 25 تا 45 متر است. بلافاصله پس از عملیات فشار، پروفیل با هوا یا آب سرد می‌شود.

پروفیل پس از خنک شدن با عملیات کشش (در دستگاه کشش)، صاف شده و تنش‌های داخلی آن آزاد می‌شود. سپس پروفیل به طول مورد نیاز برش داده می‌شود. عملیات پیرسازی منجر به مستحکم شدن مواد می‌شود که می‌تواند با پیرسازی طبیعی در دمای طبیعی یا پیرسازی مصنوعی در دمای بالاتر از 170-185 درجه سانتی‌گراد انجام شود.

دسته بندی فرآیندهای اکستروژن

به طورکلی، فرآیند اکستروژن به دو دسته اصلی اکستروژن گرم و سرد تقسیم بندی می‌شود که در ادامه، این روش‌ها مورد بحث قرار گرفته‌اند.

اکستروژن گرم

این فرآیند، عموماً در دماهای نسبتاً بالا، تقریباً در 50 تا 75٪ نقطه ذوب فلز انجام می‌شود. میزان فشار حدود 35-700  مگاپاسکال است. برای خنک کردن دما و فشارهای بالا و حذف اثر سوء آن بر عمر و همچنین سایر اجزا، روغن کاری لازم است. گرافیت، روغن و پودر شیشه به عنوان روان کننده در این عملیات ترجیح داده می‌شود.

کاربرد اکستروژن گرم

در اکستروژن گرم از آلومینیوم، مس و آلیاژهایش برای تولید محصولات استفاده می‌شود. سیم‌های برق، میله‌ها و لوله‌ها از موارد تولید شده توسط این روش هستند.

اکستروژن سرد

اکستروژن سرد در دمای اتاق یا دمای کمی بالاتر بکار می‌رود. این فرایند برای تحمل تنش‌های ایجاد شده در اثر اکستروژن مفید است.

کاربرد اکستروژن سرد

در فرآیند اکستروژن سرد از مس، سرب، قلع، آلیاژهای آلومینیوم، تیتانیوم، مولیبدن، وانادیوم و فولاد برای ساخت قطعاتی مانند لوله‌های تاشو، دنده‌ها، قوطی‌های آلومینیومی، سیلندرها و غیره استفاده می‌شود. در حوزه اتومبیل‌سازی، این فرآیند کاربرد گسترده‌ای در فناوری تزریق مانند کنترل موتور تامین سوخت؛ گیربکس اتوماتیک و سیستم‌های ایمنی (سیستم‌های مهار) پیدا کرده است.

برای اطلاع از قیمت آهن، لوله مانیسمان، قیمت ورق آلیاژی و دیگر مقاطع فولادی به قسمت محصولات سایت تجارت فلز مراجعه کنید. علاوه براین، می‌توانید با مشاورین متخصص ما تماس حاصل فرمایید تا شما مشتریان عزیز را در این زمینه راهنمایی کنند.

تجارت فلز، تامین فلزات صنایع
شماره تماس: 49143 - 021

 

دیدگاه کاربران

دسته بندی دانش نامه