ورود عضویت درخواست پیش فاکتور
اجرای سقف با ورق گالوانیزه
تجارت فلز

اجرای سقف با ورق گالوانیزه

ورق های گالوانیزه در واقع ورق های آهنی هستند که بعد از تولید آن ها به روش نورد سرد سطح آنها را روی اندود کرده اند تا در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاوم باشند. نکته ی جالب اینجاست بعد از اینکه این روکش از بین برود ورق همچنان در برابر خوردگی مقاوم است.


هر چه میزان پوشش دهی آن با فلز روی بیشتر باشد یعنی ضخامت بیشتری داشته باشد مقاومت آن نیز بیشتر میشود همچنین قیمت ورق گالوانیزه هم افزایش پیدا میکند.


مزیت استفاده از ورق گالوانیزه برای اجرای سقف

 

  1. گالوانیزه کردن ورق ها نسبت به روش های دیگری که برای پوشش دهی و جلوگیری از خوردگی وجود دارد کم هزینه تر میباشد.
  2. اجرای سقف با ورق گالوانیزه و پوشش ایجاد شده می تواند کلیه نقاط و سطوح فولاد را اعم از گوشه ها، جاهای کوچک و فرورفتگیها پر نموده و از خوردگی آنها جلوگیری کند. پس برای ساخت سقف ها و شیروانی که در بخش های مرطوب از آنها استفاده میشود. هیچ پوششی بهتر از پوشش گالوانیزه عمل نخواهد کرد. 
  3. یکی از مهم ترین مزیت‌های ورق گالوانیزه وزن کم آن می باشد که در نهایت با کاهش بار سقف باعث استحکام کلی سازه می شود.
  4. از جمله مزایای این ورق کاهش انتقال صدا و دما و لرزه در ساختمان ها است .کم هزینه بودن ورق گالوانیزه از مواردی است که بسیار مورد توجه واقع شده است.
  5. یکی دیگر از مواردی که سبب شده است از این ورق برای پوشش دهی سقف استفاده کنند این است که این ورق قابلیت این را دارد که بتوان آنها را رنگ کرد که به ورق گالوانیزه رنگی معروف میباشد.

 

ورق گالوانیزه سقفی


انواع مختلف گالوانیزه سقفی


ورق روی اندود معمولا دارای شکل های ظاهری متفاوتی است که میتوان به شکل ذوزنقه ای سینوسی  و ورق رنگی اشاره کرد.


ورق گالوانیزه سینوسی معمولا برای پوشش دهی سقف استفاده میشود.که میتوان نمونه های آن را در شیروانی ها سقف منازل و گارکاه ها مشاهده کرد.


اجرای سقف با ورق گالوانیزه مدل سینوسی دیوار ها و سقف ها را به خوبی می پوشاند ولی نسبتا مقاومت پایینی دارد دقت داشته باشید این مدل را در مکان هایی با رطوبت و بارش زیاد باران استفاده نکنید.


ورق گالوانیزه رنگی (ورق رنگی) را به صورت ساده و فرم داده شده در سقف های شیب دار بکار می برند ورق های فرم شده که استحکام و زیبایی بیشتری دارند به اشکال مختلف مانند ورق کرکره سینوسی، ذوزنقه ای، تایل، دامپا، ورق شادولاین، ورق طرح سفال پالرمو و ورق رنگی طرح سفال ژنوا در بازار موجود می باشند.

این ورق ها، مصالح استفاده شده برای ساخت ساندویچ پانل هم هستند و کاربرد زیادی دارند.


خط تولید ورق رنگی در امتداد خط گالوانیزه واقع شده است و به صورت خط پوشش دهی غلتکی طراحی شده است. از مزایای این خط می توان به سرعت بالا، مصرف رنگ کم و سازگاری با محیط زیست اشاره کرد. در این روش کلاف گالوانیزه یا کلاف نورد سرد اسکین شده به صورت پیوسته وارد بخش آماده سازی ورق می شود.


در برآورد قیمت سقف عرشه فولادی باید نکاتی از قبیل قیمت ورق گالوانیزه ، میزان اجرت عرشه کردن را مورد توجه قرار دهید. بنابراین این مقدار ثابت نبوده و باید به روز محاسبه گردد.


به منظور جلوگیری از شوره زدن حین نگهداری در انبار، عملیات کروماته روی آن انجام شده و سطح پوشش گالوانیزه پسیو می شود. کلاف گالوانیزه تولیدی پس از بسته بندی به بازار مصرف عرضه می شود.
 

دیدگاه کاربران

دسته بندی دانش نامه