ورود عضویت درخواست پیش فاکتور
نوسانات قیمت در بازار آهن و فولاد
شادی قلی خانی
بازار داخلی | بازار فولاد | فولاد | صنعت فولاد

نوسانات قیمت در بازار آهن و فولاد


نرخ ارز یکی از مهم‌ترین عواملی است که در ماه‌های اخیر بر قیمت مقاطع فولادی تاثیر گذار بوده است. به طوریکه، نوسانات نرخ ارز توانسته شوک‌های زیادی را به بازار آهن وارد کند. علاوه بر این، از آنجایی که وارد کردن مواد خام با نرخ ارز نیمایی محاسبه می‌شود، در نتیجه نوسانات نرخ ارز بر قیمت مقاطع فولادی و آهن در بورس تاثیرگذار خواهد بود.
یکی دیگر از عوامل مهمی که منجر به افزایش قیمت در بازار آهن شده است، کاهش واردات می‌باشد. با کاهش میزان واردات، فروشندگان آهن آلات با احتیاط بیشتری محصولات خود را به فروش می‌رسانند، تا برای خرید مجدد محصولات خود  به مشکل بر نخورند. در نتیجه میزان عرضه کم شده و تقاضا افزایش می‌یابد که این امر باعث می‌شود که محصولات آهنی با قیمت بیشتری به دست مشتریان و مصرف کنندگان برسد.
در نتیجه، دلایل افزایش و نوسانات قیمت در ماه‌های اخیر در بازار آهن را می‌توان به افزایش قیمت دلار و کاهش عرضه محصولات فولادی خلاصه کرد.
 

تجارت فلز، تامین فلزات صنایع

دیدگاه کاربران

دسته بندی اخبار

برترین اخبار این ماه

برچسب ها

اخبار رویداد صنعت فولاد صادرات فولاد تحریم فلزات اساسی فولاد صادرات متافو ورق سرد ورق گالوانیزه تولید صنعت خودرو سازی لفولاد غرب آسیا فولاد مبارکه ورق گرم صنعت و معدن تولید پروژه های عمرانی مواد اولیه ورق سیاه لوله و پروفیل کرونا کروناویروس کرونا ویروس رکود بازار بازار فولاد بازار داخلی