ورود عضویت درخواست پیش فاکتور
شایعه خروج فولاد از بورس کالا
شادی قلی خانی
بازار داخلی | بازار فولاد | فولاد | صنعت فولاد

شایعه خروج فولاد از بورس کالا

شنیده‌ها حاکی از خروج فولاد از بورس کالا می‌باشد، اما تاکنون هیچ مقامی این شایعه را تایید یا تکذیب نکرده است. بدیهی است که خروج محصولات فولادی از بورس کالا تبعات ناخوشایندی را در پی خواهد داشت. به طوریکه، برخی از کارشناسان معتقدند خروج فولاد از بورس کالا نه تنها به کنترل بازار کمکی نمی‌کند بلکه منبع و منشا رانت در این زمینه می‌شود. به اعتقاد برخی از کارشناسان در صورت کاهش قیمت فولاد به دلیل خروج از بورس کالا نیز مصرف کننده از این کاهش قیمت سودی نخواهند برد و خروج از بورس کالا بیشتر به بازار سیاه دامن می‌زند و منجر به از بین رفتن شفافیت در معاملات می‌شود.
برخی از کارشناسان معتقدند که تصور دولت این است که افزایش قیمت مقاطع فولادی مختلف، منجر به افزایش بی سابقه قیمت مسکن شده است و در صورتی که فولاد از بورس کالا خارج شود و همانند سال‌های قبل خرید و فروش شود، ممکن است منجر به کاهش قیمت مسکن شود. به طور کلی، به نظر می‌رسد این گونه دیدگاه تبعات خوبی در پی نداشته باشد.
 

دیدگاه کاربران

دسته بندی اخبار

برترین اخبار این ماه

برچسب ها

اخبار رویداد صنعت فولاد صادرات فولاد تحریم فلزات اساسی فولاد صادرات متافو ورق سرد ورق گالوانیزه تولید صنعت خودرو سازی لفولاد غرب آسیا فولاد مبارکه ورق گرم صنعت و معدن تولید پروژه های عمرانی مواد اولیه ورق سیاه لوله و پروفیل کرونا کروناویروس کرونا ویروس رکود بازار بازار فولاد بازار داخلی