ورود عضویت درخواست پیش فاکتور
تحلیل شیوه نامه جدید تنظیم بازار فولاد
شادی قلی خانی
بازار داخلی | بازار فولاد

تحلیل شیوه نامه جدید تنظیم بازار فولاد

📈تحلیل بازار

با توجه به گزارش های و آمار منتشر شده هفته گذشته، قیمت مقاطع فولادی از جمله ورق و تیرآهن نسبت به اواخر سال 98 افزایش قیمت حدود 3.5 برابری داشته است. به نقل از محمد آزاد، رییس پیشین اتحادیه آهن و فولاد دلیل این افزایش قیمت ها، ارایه ی قیمت پایه بر مبنای تبدیل دلار به ریال قیمت فوب جهانی می باشد که اقدام درستی نیست. محمد آزاد افزود: با توجه به این نکته که این اقلام در داخل تولید می شوند و واردات در این زمینه نداریم قیمت آن نباید به قیمت ارز ربط داشته باشد.همچنین حمید رستگار، رییس اتحادیه آهن و فولاد در مورد گرانی این اقلام به افزایش تحریم ها، نوسانات ارزی و رشد نرخ تورم اشاره کرد و افزود در بازار آهن رقابت سالم وجود نداشته و در بخش توزیع آن مشکلاتی وجود دارد و برخی تولید کنندگان، بی نام و نشان به توزیع آهن در بازار و نرخ گذاری این اقلام می پردازند که همین امر نیز موجب به هم ریختگی بازار می شود.
از مهمترین مشکلات این شیوه نامه تبدیل ریالی قیمت دلاری محصولات فولادی است.
و شرط صادرات محصولات این است که فروشندگان نتوانند محصولات خود را دز بورس بفروشند که این موجب کاهش صادرات می شود.
و یکی دیگر از مشکلات این است که محدودیتی برای خرید شخص وجود ندارد که این موجب می شود دلالان وارد صنف شده و به ضرر سهامداران اصلی و شرکت ها تمام شود.

دیدگاه کاربران

دسته بندی اخبار

برترین اخبار این ماه

برچسب ها

اخبار رویداد صنعت فولاد صادرات فولاد تحریم فلزات اساسی فولاد صادرات متافو ورق سرد ورق گالوانیزه تولید صنعت خودرو سازی لفولاد غرب آسیا فولاد مبارکه ورق گرم صنعت و معدن تولید پروژه های عمرانی مواد اولیه ورق سیاه لوله و پروفیل کرونا کروناویروس کرونا ویروس رکود بازار بازار فولاد بازار داخلی