ورود عضویت درخواست پیش فاکتور
تحلیل بازار
الميرا رجبي
بازار داخلی | فولاد | بازار فولاد

تحلیل بازار

در حال حاضر صرفا فولاد در بورس عرضه می‌شود. اما عرضه مصالح ساختمانی در بورس نهایی شده ‌است. بنابراین از آنجایی که قیمت‌گذاری در بورس بر اساس عرضه و تقاضا می‌باشد، با توجه به این موضوع،  قیمت‌ها تغییر می‌کند. یکی از آثار عرضه مصالح ساختمانی در بورس کالا، منطقی شدن و کاهش قیمت این محصولات خواهد بود، با این اقدام مصالح ساختمانی بر اساس وضعیت بازار و میزان عرضه و تقاضا کشف قیمت خواهد شد.
به گفته یکی از مقام‌های مسئول در وزارت راه و شهرسازی، بورس کالا مجوزهای عرضه مصالح ساختمانی تحت تابلوی مستقل را از سازمان بورس و اوراق بهادار اخذ کرده است که زمان اجرایی شدن آن را سازمان بورس اعلام خواهد کرد. با این تصمیم امکان دارد که قیمت مصالح ساختمانی کاهش یابد و این یک امیدی برای ساخت و ساز در ایران می‌باشد. به این موضوع نیز باید توجه کرد که هیچ دستگاه دولتی نمی تواند اراضی و یا املاک خود را بدون اخذ مجوز از هیئت دولت بفروشد.
 

دیدگاه کاربران

دسته بندی اخبار

برترین اخبار این ماه

برچسب ها

اخبار رویداد صنعت فولاد صادرات فولاد تحریم فلزات اساسی فولاد صادرات متافو ورق سرد ورق گالوانیزه تولید صنعت خودرو سازی لفولاد غرب آسیا فولاد مبارکه ورق گرم صنعت و معدن تولید پروژه های عمرانی مواد اولیه ورق سیاه لوله و پروفیل کرونا کروناویروس کرونا ویروس رکود بازار بازار فولاد بازار داخلی