ورود عضویت درخواست پیش فاکتور
تحلیل بازار ورق های آهنی و فولادی در نیمه اول دیماه
شادی قلی خانی
ورق سیاه | مواد اولیه | صنعت فولاد

تحلیل بازار ورق های آهنی و فولادی در نیمه اول دیماه

در هفته گذشته به دلیل افزایش قیمت اعلام شده در بازار بورس شاهد افزایش نرخ ورق های فولادی و بدنبال آن پروفیل ها بودیم. قیمت ورق آهنی حدودا 1000 تومان افزایش یافت. علت آن افزایش قیمت مواد اولیه مانند شمش بود که این افزایش به صورت دومینو وار روی بالا رفتن قیمت های نبشی، ناودانی و میلگرد تاثیر گذاشت.

شرکت های عرضه کننده فولادهای آلیاژی قیمت ها را می بستند تا افزایش قیمت ها محاسبه شده و روی مقاطع اعمال شود سپس خریداران می توانستند کالاها را خریداری کنند.

قیمت ورق استیل به دلیل ثبات نرخ ارز تغییر چندانی نداشت اما ورق های مسی و برنجی به دلیل افزایش نرخ جهانی مس با افزایش قیمتی حدود 5000 تومان مواجه شدند.

پیشبینی می شود قیمت میلگرد در هفته آتی تا 14000 تومان نیز افزایش یافته و با اعمال درصد ارزش افزوده با قیمت حدودی 15000 تومان در بازار عرضه شود.

دیدگاه کاربران

دسته بندی اخبار

برترین اخبار این ماه

برچسب ها

اخبار رویداد صنعت فولاد صادرات فولاد تحریم فلزات اساسی فولاد صادرات متافو ورق سرد ورق گالوانیزه تولید صنعت خودرو سازی لفولاد غرب آسیا فولاد مبارکه ورق گرم صنعت و معدن تولید پروژه های عمرانی مواد اولیه ورق سیاه لوله و پروفیل کرونا کروناویروس کرونا ویروس رکود بازار بازار فولاد بازار داخلی