ورود عضویت درخواست پیش فاکتور
تحلیل بازار ورق در هفته سوم آذر و پیش بینی چگونگی تغییرات قیمت در هفته آتی
شادی قلی خانی
بازار داخلی | بازار فولاد | ورق گرم | ورق سیاه | مواد اولیه

تحلیل بازار ورق در هفته سوم آذر و پیش بینی چگونگی تغییرات قیمت در هفته آتی

قیمت مقاطع فولادی در وهله اول وابسته به قیمت سنگ آهن و شمش است و در ادامه قیمت دلار نیز روی تغییرات قیمت تاثیر گذار است. در هفته ای که گذشت قیمت دلار تقریبا ثابت بود اما افزایش قیمت شمش در بازار بورس، موجب افزایش قیمت محصولات فولادی شد.

در ابتدای هفته قیمت ورق سیاه نزولی بود اما از اواسط هفته با صعودی شدن قیمت ها، قیمت ورق سیاه 3 میل تا 19900 تومان هم رسید. تغییرات قیمت سایر ورق ها نیز با شدتی کمتر از ورق سیاه، افزایشی بود. ورق های وارداتی نیز خودشان قیمت پایه بالایی دارند و چون دلار تغییر چندانی نداشته است، قیمت ورق های آلیاژی تقریبا ثابت ماند.

با توجه به سیر صعودی قیمت ها در طول هفته، شرکت های تولیدی ترجیح می دانند محصولات خود را دیرتر عرضه کنند تا با قیمت بالاتری فروش داشته باشند که این امر موجب کاهش عرضه و افزایش تقاضا گردید.

طبق پیش بینی جهانی که در فصول سرد به دلیل کاهش نرخ ساخت و ساز تقاضا کاهش میابد، اما در ایران تقاضا برای خرید محصولات تغییری نکرده است.

پیش بینی قیمت ها برای هفته بعد وابسته به تغییرات قیمت ارز، مواد اولیه و سیاست های حاکم بر بازار است که با ادامه یافتن شرایط با روال کنونی، شاهد صعودی بودن قیمت ها خواهیم بود. لیکن با اعمال سیاست جلوگیری از استوک بار و محصولات می توان با افزایش میزان عرضه انتظار داشت که شاهد ثبات قیمت ها باشیم.

دیدگاه کاربران

دسته بندی اخبار

برترین اخبار این ماه

برچسب ها

اخبار رویداد صنعت فولاد صادرات فولاد تحریم فلزات اساسی فولاد صادرات متافو ورق سرد ورق گالوانیزه تولید صنعت خودرو سازی لفولاد غرب آسیا فولاد مبارکه ورق گرم صنعت و معدن تولید پروژه های عمرانی مواد اولیه ورق سیاه لوله و پروفیل کرونا کروناویروس کرونا ویروس رکود بازار بازار فولاد بازار داخلی