facebook twitter telegram linkedin instagram

تحلیل بازار ورق در هفته سوم آذر و پیش بینی چگونگی تغییرات قیمت در هفته آتی

تحلیل بازار ورق در هفته سوم آذر و پیش بینی چگونگی تغییرات قیمت در هفته آتی

قیمت مقاطع فولادی در وهله اول وابسته به قیمت سنگ آهن و شمش است و در ادامه قیمت دلار نیز روی تغییرات قیمت تاثیر گذار است. در هفته ای که گذشت قیمت دلار تقریبا ثابت بود اما افزایش قیمت شمش در بازار بورس، موجب افزایش قیمت محصولات فولادی شد.

در ابتدای هفته قیمت ورق سیاه نزولی بود اما از اواسط هفته با صعودی شدن قیمت ها، قیمت ورق سیاه 3 میل تا 19900 تومان هم رسید. تغییرات قیمت سایر ورق ها نیز با شدتی کمتر از ورق سیاه، افزایشی بود. ورق های وارداتی نیز خودشان قیمت پایه بالایی دارند و چون دلار تغییر چندانی نداشته است، قیمت ورق های آلیاژی تقریبا ثابت ماند.

با توجه به سیر صعودی قیمت ها در طول هفته، شرکت های تولیدی ترجیح می دانند محصولات خود را دیرتر عرضه کنند تا با قیمت بالاتری فروش داشته باشند که این امر موجب کاهش عرضه و افزایش تقاضا گردید.

طبق پیش بینی جهانی که در فصول سرد به دلیل کاهش نرخ ساخت و ساز تقاضا کاهش میابد، اما در ایران تقاضا برای خرید محصولات تغییری نکرده است.

پیش بینی قیمت ها برای هفته بعد وابسته به تغییرات قیمت ارز، مواد اولیه و سیاست های حاکم بر بازار است که با ادامه یافتن شرایط با روال کنونی، شاهد صعودی بودن قیمت ها خواهیم بود. لیکن با اعمال سیاست جلوگیری از استوک بار و محصولات می توان با افزایش میزان عرضه انتظار داشت که شاهد ثبات قیمت ها باشیم.

کلمات کلیدی :
تاریخ : 1400-05-11

ارسال نظر

برای ثبت نظر ابتدا وارد شوید