ورود عضویت درخواست پیش فاکتور
تحلیل بازار مقاطع فولادی در آخر دیماه و پیش بینی قیمت ها در بهمن ماه
شادی قلی خانی
بازار فولاد | بازار داخلی | ورق سیاه | مواد اولیه | ورق گرم | ورق گالوانیزه | ورق سرد | صادرات فولاد

تحلیل بازار مقاطع فولادی در آخر دیماه و پیش بینی قیمت ها در بهمن ماه

با توجه به کاهش چشمگیر نرخ ارز، قیمت های هفته آخر دیماه در بازار آهن و فولاد کاهشی بودند. به دلیل اینکه کیفیت محصولات ذوب آهن اصفهان بالا بوده و برای تولید مقاطع فولادی از 20% ضایعات و 80% گندله استفاده می کند، مقاطع تولیدی این کارخانه معیاری برای قیمت گذاری هستند. در هفته گذشته میلگرد ذوب آهن 200 تومان کاهش قیمت داشته است که این کاهش برای سایر کارخانه ها از 100 تا 700 تومان بود. قیمت تیرآهن به طور میانگین از 50 تا 200 هزارتومان کاهش یافته است.

قیمت ورق سیاه، ورق رنگی، گالوانیزه و روغنی 100 تا 1600 تومان کاهش داشتند که این کاهش برای پروفیل 400 تا 500 تومان بود که این کاهش کمتر به دلیل کار ثانویه ایست که روی ورق برای تولید پروفیل انجام می شود.

قیمت نبشی و ناودانی هم طی دو تا سه مرحله پایین آمده و تا 600 تومان هم رسید.

قیمت شمش به عنوان یک ماده اولیه ثابت بوده است و تولیدکنندگان اصطلاحا دارند خام فروشی می کنند. چون هزینه های تولید مانند برق و سایر هزینه های جانبی بالاست، گندله و آهن اسفنجی را بصورت خام صادر می کنند. بدین ترتیب احتمالا قیمت کالاهای داخلی به دلیل کاهش عرضه، افزایش خواهند یافت.

بازار بورس در کل منفی بود و زمزمه می شود روند نزولی قیمت ها ادامه داشته باشد البته ممکن است طبق اینکه همیشه پایان سال بازار رونق بیشتری می گیرد، این شیب کاهش قیمت کمتر شده و ثابت بماند.

دیدگاه کاربران

دسته بندی اخبار

برترین اخبار این ماه

برچسب ها

اخبار رویداد صنعت فولاد صادرات فولاد تحریم فلزات اساسی فولاد صادرات متافو ورق سرد ورق گالوانیزه تولید صنعت خودرو سازی لفولاد غرب آسیا فولاد مبارکه ورق گرم صنعت و معدن تولید پروژه های عمرانی مواد اولیه ورق سیاه لوله و پروفیل کرونا کروناویروس کرونا ویروس رکود بازار بازار فولاد بازار داخلی