ورود عضویت درخواست پیش فاکتور
تاثیر نوسانات قیمت دلار در قیمت فولاد
الميرا رجبي
بازار فولاد | بازار داخلی | فولاد

تاثیر نوسانات قیمت دلار در قیمت فولاد

📈تحلیل بازار


به طور کلی، یکی از عوامل مهمی که در قیمت فولاد و مقاطع فولادی اثرگذار است، قیمت دلار می‌باشد. در روزهای گذشته سیر نزولی قیمت دلار باعث شد که ترمز افزایش قیمت محصولات فولادی کشیده شود و به میزان کمی قیمت‌های مقاطع فولادی کاهش پیدا کند. اگرچه، هنوز قیمت فولاد و مقاطع فولادی نسبت به ماه‌های اخیر بسیار بالاست.
برای مثال، ورقی که حدود دو هفته قبل، با افزایش قیمت دلار از میزان کیلویی 10 هزار تومان به 17هزار تومان رسیده بود، در روزهای اخیر با کاهش قیمت رو به رو شده و به 13 هزار تومان رسیده است. اگرچه، هنوز هم  شاهد حباب در بازار فولاد هستیم.
در ارتباط با قیمت مقاطع فولادی، می‎توان متذکر شد که یکی دیگر از عوامل مهم در تغییر قیمت‌ها، میزان عرضه و قیمت مواد اولیه می‌باشد و با افزایش قیمت مواد اولیه مانند اسلب، قیمت مقاطع فولادی نیز افزایش پیدا می‌کند. علاوه بر این، هنگامی که تقاضای محصولی در بازار افزایش یابد در حالی عرضه کم باشد، قیمت محصول در بازار افزایش می‌یابد. به طور کلی، علاوه بر قیمت ارز، بخشی دیگر از افزایش قیمت محصولات فولادی، ناشی از وجود برخی مشکلات موجود در بازار مانند عدم وجود  و یا کافی نبودن مواد اولیه برای تولید مقاطع فولادی می‌باشد.
در انتها،  باید به این نکته توجه داشت که بازار ارز در این روزها آن چنان پرنوسان است که پیش‌بینی قیمت محصولات فولادی به کار بسیار سختی تبدیل شده است.


♦️تجارت فلز ♦️
♦️تأمین فلزات صنایع ♦️
.
☎️ 02149143
.
🌐 www.tejaratfelez.com

دیدگاه کاربران

دسته بندی اخبار

برترین اخبار این ماه

برچسب ها

اخبار رویداد صنعت فولاد صادرات فولاد تحریم فلزات اساسی فولاد صادرات متافو ورق سرد ورق گالوانیزه تولید صنعت خودرو سازی لفولاد غرب آسیا فولاد مبارکه ورق گرم صنعت و معدن تولید پروژه های عمرانی مواد اولیه ورق سیاه لوله و پروفیل کرونا کروناویروس کرونا ویروس رکود بازار بازار فولاد بازار داخلی