ورود عضویت درخواست پیش فاکتور
تاثیر نرخ ارز نیمایی بر قیمت مقاطع فولادی
شادی قلی خانی
فولاد | صنعت فولاد | اخبار | بازار داخلی

تاثیر نرخ ارز نیمایی بر قیمت مقاطع فولادی

قیمت مقاطع طویل فولادی در چند روز اخیر دچار التهاب شده است، به طوری که از تاریخ 10 شهریور ماه قیمت این مقاطع وارد فاز افزایشی شده است. این درحالیست که در یک ماه اخیر قیمت این محصولات وارد فاز نزولی شده بودند و تقریبا قیمت‌ها به حالت پایدار رسیده بود. علت این رشد قیمت‌ها را می‌توان افزایش نرخ ارز نیمایی دانست.


به طور کلی، با افزایش قیمت ارز نیمایی و پیش بینی استمرار افزایش قیمت ارز، تقاضا برای این محصولات در این چند روز افزایش یافته است. از آنجایی که میزان تقاضا اثر مستقیمی بر قیمت محصولات دارد، در نتیجه، با افزایش تقاضا قیمت مقاطع طویل فولادی افزایش یافته است. به طوری که هر کیلوگرم میلگرد حدود 350 تومان رشد قیمت را تجربه کرده است.


علاوه بر این، پیش بینی می‌شود که این التهابات به معاملات مقاطع فولادی در بورس کالا نیز سرایت کند و این بازار را نیز دچار تشنج کند.

 تجارت فلز، تامین فلزات صنایع

دیدگاه کاربران

دسته بندی اخبار

برترین اخبار این ماه

برچسب ها

اخبار رویداد صنعت فولاد صادرات فولاد تحریم فلزات اساسی فولاد صادرات متافو ورق سرد ورق گالوانیزه تولید صنعت خودرو سازی لفولاد غرب آسیا فولاد مبارکه ورق گرم صنعت و معدن تولید پروژه های عمرانی مواد اولیه ورق سیاه لوله و پروفیل کرونا کروناویروس کرونا ویروس رکود بازار بازار فولاد بازار داخلی